Agroturystyka nad Bałtykiem czyli wakacje w zgodzie z naturą

Nauka jazdy konnej, wycieczki rowerowe, sporty wodne, wieczorne biesiady oraz wiele innych atrakcji ma do zaoferowania całej rodzinie agroturystyka nad Bałtykiem.

Okres wakacyjny sprzyja nadmorskim wyjazdom. Wybierając się w podróż z całą rodziną, warto zadbać o to, aby pobyt był pełen atrakcji, a jego koszty zmieściły się w rodzinnym budżecie. Agroturystyka nad Bałtykiem posiada bogatą ofertę, która z pewnością zadowoli każdego wczasowicza.

Wybór noclegu
Polskie morze oferuje duży wybór domków letniskowych oraz prywatnych kwater. Agroturystyka nad Bałtykiem jest bardzo rozwinięta - warunki w większości obiektów są utrzymywane na wysokim poziomie. Dla rodzin wyjeżdżających z dziećmi dobrym pomysłem będzie wybór kwatery prywatnej (apartamentu), albowiem zazwyczaj w budynku znajduje się toaleta oraz aneks kuchenny, gdzie można przygotowywać posiłki. W Rowach wynajęcie domku z dwoma łóżkami i ubikacją kosztuje od 25 złotych wzwyż. Ponadto nadmorskie miejscowości (Mielno, Chałupy, Darłówek, Władysławowo i inne) oferują podobne obiekty, blisko morza i piaszczystej plaży. W gospodarstwach agroturystycznych często można wykupić posiłki, które są przygotowywane z naturalnych składników (mleko od krowy, chleb własnego wypieku).

Nadmorskie atrakcje
Podczas kilkudniowego lub dłuższego wyjazdu nie może zabraknąć atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W agroturystycznych obiektach otoczonych piękną przyrodą warto jest odpocząć od codziennych spraw i wyciszyć się. Jednak takie miejsca oferują dużo więcej. Lędzin czy Łeba oferują naukę jazdy konnej na prywatnym ranczu. Dla miłośników łowienia ryb idealnym miejscem będzie Rogowo lub łowiska na rzece Rega. Na tej samej rzece organizowane są spływy kajakowe, które dostarczą każdemu moc atrakcji. W większości agroturystycznych obiektów można wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę do lasu lub do pobliskiego miasta. Wieczorami zazwyczaj organizowane są grille, biesiady i ogniska, gdzie można lepiej poznać gospodarzy, nawiązać nowe znajomości i oczywiście - najeść się do syta. Jednak agroturystyka nad Bałtykiem oferuje więcej niż leniwy odpoczynek. W pobliżu obiektów mieszkalnych, na przykład w Bobolinie, często znajdują się boiska do piłki nożnej lub siatkówki, stoły bilardowe czy do ping-ponga oraz mini pola golfowe. Ponadto dla spragnionych wodnych wrażeń nadmorskie miejscowości oferują rowery wodne, naukę windsurfingu czy coraz bardziej popularnego nad Bałtykiem - kitesurfingu. Dla tych, którzy nie przepadają za sportami wodnymi pozostaje złocista plaża i kąpiel w morzu.