Agroturystyka w Bieszczadach – z dala od cywilizacji i zgodnie z naturą

Agroturystyka w Bieszczadach to znakomita propozycja dla turystów, którzy bardziej od luksusu i wygody cenią sobie przygodę na łonie natury.

Wiele osób w poszukiwaniu wrażeń i piękna przyrody planuje drogie zagraniczne wycieczki. Taki stan rzeczy najlepiej obrazuje powiedzenie "Cudze chwalicie swego nie znacie" , ponieważ agroturystyka w Bieszczadach to alternatywna propozycja na spędzenie urlopu w kraju - tańszego i w wielu przypadkach zwyczajnie ciekawszego.

Z dala od cywilizacji i zgodnie z naturą
Bieszczady to najbardziej tajemnicze z pasm górskich leżących na terenie naszego kraju. Są najmniej zaludnionym regionem w Polsce i Europie Środkowej, dlatego samotnicy którzy szukają ucieczki od cywilizacji, znajdą tu idealne warunki do wypoczynku. Taka charakterystyka jest świetną reklamą dla agroturystyki w Bieszczadach, a urlop w jednym z tutejszych gospodarstw zagwarantuje nam wiele atrakcji. Są to górskie hotele, schroniska, wille czy zajazdy, w których ceny za noclegi od wielu lat są bardzo przystępne dla turystów. Turystów natomiast z każdym rokiem jest coraz więcej – tajemnicza aura tego miejsca zapewnia bowiem skuteczną promocję. Wiele gospodarstw agroturystycznych oferuje możliwość wypożyczenia samochodów terenowych i quadów. Są tu świetne warunki do wędkowania oraz uprawiania turystyki konnej, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych województw. Także szlaki rowerowe są utrzymane na najwyższym poziomie - ich bogata sieć ułatwia zwiedzanie terenu. Obiekty turystyczne położone są często w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, przez co stanowią świetną bazę wypadową do pieszych wędrówek.

Tajemnicze Bieszczady – atrakcje, opuszczone wioski i zdziczałe sady
Ponad 70 % terenu Bieszczad stanowią lasy, dzięki czemu występuje tu wiele gatunków zwierząt i roślin. Wśród drapieżnych ssaków spotkamy niedźwiedzie brunatne, wilki, rysie, dziki, żbiki, bobry, jelenie czy egzemplarze największego polskiego węża - Eskulapa. Wędrując górskimi szlakami natkniemy się na opuszczone przez ludzi wioski, domy i zdziczałe sady, co skutecznie potęguje wrażenie tajemniczości tych gór. Turystów w Bieszczady przyciągają nie tylko piękne widoki i krajobrazy, ale i okolice Jeziora Solińskiego, gdzie znajduje się największy w Polsce sztuczny zbiornik retencyjno - energetyczny. Występuje tu wiele gatunków ryb, między innymi: sandacze, okonie czy leszcze. W sezonie letnim można popłynąć w rejs statkiem pasażerskim, jachtem czy popływać rowerkiem wodnym lub kajakiem. Także inne atrakcje turystyczne i zabytki zasługują na uwagę, jak choćby pradawne zamki i cerkwie oraz kościoły. Ruch turystyczny w Bieszczadach funkcjonuje nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale i w zimie. Zalegający śnieg stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa i snowboardu. Agroturystyka w Bieszczadach rożni się od tej znanej z innych regionów. Brak tu przepychu, bogactwa i tłoku, jaki zastaniemy choćby w Tatrach. Dzikie Bieszczady są unikatowym regionem w skali całej Europy i za kilka lat z pewnością będą jednym z najpopularniejszych obszarów turystycznych na Starym Kontynencie.