Akcesoria do boksowania

Niektóre akcesoria do boksowania są niezbędne, by rozpocząć przygodę z tym znakomitym sportem.

Jak w prawie każdym sporcie, aby rozpocząć trening, niezależnie od tego, czy będziemy robić to w domu czy poza nim, będziemy potrzebowali podstawowego sprzętu, a w tym przypadku akcesoriów do boksowania. Są takie, których posiadanie jest po prostu niezbędne, a także takie, które ułatwią bądź urozmaicą nam przygodę z tym sportem.

 • Rękawice
  Prawdopodobnie najważniejsze wśród akcesoriów do boksowania są rękawice. To dzięki nim możliwy jest ten sport, ponieważ bez nich prawdziwa walka bokserska nie jest możliwa. Przedmiot ten powoduje, iż nasze ciosy nie powodują dużych uszkodzeń na ciele przeciwnika, za to powiększają powierzchnię uderzenia, przez co dużo łatwiej ogłuszyć i zmęczyć oponenta. Warto zainwestować w nie większe pieniądze, ponieważ będą najbardziej eksploatowane, a te gorsze wersje mają tendencję do szybkiego psucia się. Nie kupujmy za dużych, bo jest to bardzo niewygodne. Za małych za to nie założymy na rękę.
 • Ochraniacze
  Podstawowymi, wykorzystywanymi w każdym sporcie walki są ochraniacze szczęk. Jest to absolutnie niezbędne do trenowania takich sportów, ponieważ zęby są szczególnie narażone na urazy. Ponadto takie ochraniacze chronią także nasz język, który mógłby zostać przycięty, a nawet odgryziony. W zależności od rodzaju boksu akcesoria do boksowania składają się także z ochraniaczy krocza, nóg, stóp, tułowia, biustu, goleni i bardzo często głowy. Są to bardzo przydatne przedmioty, które pozwalają trenować dużo bardziej intensywnie. Nie są one jednak obowiązkowe.
 • Przyrządy treningowe
  Jeśli chodzi o ten dział akcesoriów do boksowania wybór jest bardzo duży. Poza podstawowymi produktami, takimi jak łapy oraz tarcze, skakanki czy sprężyny istnieją również worki treningowe i tak zwane "gruszki". Dzięki nim możliwy jest trening ciosów bez potrzeby turbowania przeciwnika. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest taki worek i jaką ma wagę. Jest to bardzo istotne, gdyż za ciężki worek może wywoływać nieprzyjemne kontuzje. Poza workami i gruszkami na sprężynie możemy sprawić sobie także manekina.
 • Literatura
  Może nie są to niezbędne akcesoria do boksowania, nie mniej jednak mogą się komuś przydać. Z dnia na dzień zyskują one popularność, ze względu na to, iż nie trzeba przeszukiwać całego internetu w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Poza książkami z technikami treningowymi znajdziemy takie, które pomogą nam ułożyć plan ćwiczeń na siłownie, a nawet takie, które pomogą opanować stres i ból, czy też pomogą ustalić naszą dietę.