Akcesoria do pływania dla dzieci

Wśród dostępnych na rynku akcesoriów do pływania dla dzieci można wybrać wiele ułatwiających pływanie produktów: dmuchane koła, okularki, deski czy makarony.

Dziecko, które ukończyło trzeci miesiąc życia może już zostać stałym bywalcem basenów. Pobyt w wodzie jest dla dzieci wyjątkowo przyjemny, zwłaszcza, gdy dodatkowo korzysta się z dostępnych w sklepach akcesoriów do pływania. Niektóre z nich mają na celu ułatwienie pływania lub jej nauki, inne zaś po prostu sprawić, by zabawa w wodzie była wyjątkowo przyjemna.

 

 1. Akcesoria do pływania dla dzieci, które jeszcze nie potrafią pływać
  Małe dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z wodą, często się jej boją. Aby pomóc im cieszyć się z pobytu w wodzie, warto zakupić ciekawe akcesoria do pływania. Dmuchane pływaki, które zakłada się dziecku na ramiona, umożliwiają mu utrzymanie się na wodzie, są więc świetnym zabezpieczeniem dla małego dziecka, które chce się w wodzie trochę pobawić. Zabawę w wodzie mogą również umilić malcowi dmuchane piłki. Z czasem dziecko może się pokusić o pływanie z ich pomocą. Na rynku widzi się coraz więcej modeli kół do pływania oraz materacy. Coraz częściej odbiega się również od ich klasycznej formy – posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed wypadnięciem, dlatego są bezpieczne już nawet dla niemowlaków. Dodatkowo są niezwykle atrakcyjne wizualnie.
   
 2. Akcesoria do pływania dla dzieci uczących się pływać
  Okularki pływackie występujące w kilku rozmiarach (mogą je stosować już niemowlęta) chronią oczy przed podrażnieniami. Starszym dzieciom przydają się przy skokach do wody i nurkowaniu. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie okularków, w ten sposób można uniknąć przeciekania, zsuwania się czy też uciskania. Naukę pływania warto rozpocząć przy udziale małego materaca, pianowego makaronu lub deski, dzięki nim dzieci mogą ćwiczyć poprawną pracę nóg i nóg, uczyć się trzymania główki nad powierzchnią wody, ćwiczyć mięśnie kręgosłupa. Należy jednak pamiętać o nieustannej kontroli dziecka pływającego z tego typu produktami.
   
 3. Akcesoria do pływania dla dzieci potrafiących pływać
  Dla starszych dzieci niezwykle przydatnym akcesoriem do pływania mogą okazać się płetwy. Dzięki nim łatwiej zachować odpowiednią pozycję w wodzie, zwiększyć efektywność pływania oraz prędkość. Niezbędne będą również okularki pływackie, zwłaszcza jeśli dziecko zamierza nurkować. Dla małych nurków dostępne są całe komplety, zawierające nie tylko okularki, ale również rurkę do oddychania pod wodą oraz właśnie płetwy. Dla dzieci potrafiących pływać niezwykle istotny staje się również strój kąpielowy, który nie powinien krępować ruchów. Dla dziewczynek najwygodniejszy jest jednoczęściowy kostium, najlepiej neoprenowy.