Anonimowe surfowanie w internecie

Aby móc anonimowo surfować w Internecie, wystarczy poznać kilka zasad korzystania z narzędzi dostępnych online.

Anonimowe surfowanie w Internecie jest sprawą, która nurtuje każdego z nas. Każda strona, na którą wchodzimy, każdy serwer zbiera o nas dane oraz informacje. Przykładem mogą być statystyki prowadzone przez Google Analitycs, które wiedzą o nas więcej niż nam się może zdawać, np. miasto, z którego pochodzimy i przede wszystkim wiedzą coś, co może pozwolić im włamać się do naszego komputera, a mianowicie adres IP. I dlatego nie dziwi nas to, że każdy chciałby anonimowo surfować w Internecie.

Co tracimy przez swoje IP?
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale serwisy niektórych krajów np. USA często dla Polaków ograniczają dostęp do swoich usług internetowych, czego przykładem jest blokada oglądania seriali lub filmów. Niektóre firmy kierują się zasadami, które zabraniają pracownikom posługiwania się Internetem w godzinach pracy. Jest to dość logiczne i zrozumiałe. Jednak jeżeli aktywność pracowników w sieci jest kontrolowana, a mimo to, mają oni potrzebę korzystania z Internetu, mogą to robić tylko za pomocą specjalnego oprogramowania, które pozwoli im na anonimowe surfowanie w sieci. Hakerzy, którym bardzo zależałoby na odczytaniu naszego IP, mogą zrobić to bez problemu. Nie wspominając już o tym, że wymieniony adres IP, może zdradzić nasze miejsce zamieszkania. Tak więc, anonimowe surfowanie w Internecie oprócz tego, że daje nam o wiele więcej możliwości korzystania z jego usług, jest dla nas również bezpieczniejsze.

Jak przechytrzyć Internet i stać się anonimowym?
Jest wiele sposobów, dzięki którym anonimowe surfowanie w Internecie jest możliwe. Jednym z nich jest instalacja darmowego, prostego programu ibVPN, który znajdziesz na stronie internetowej: ibvpn.com. Innym przykładem może być skorzystanie z narzędzia online znajdującego się na stronie: proxify.com. To nic trudnego! Jedyne co musisz zrobić, to wpisać w polu widocznym na stronie, adres przeglądarki internetowej, z której chciałbyś skorzystać. Następnie zaznacz, które elementy i funkcje witryny mają zostać wyłączone, co zapewni Ci anonimowe surfowanie w Internecie. Istnieje również serwis: odblokuj.pl, który udostępnia anonimową bramkę proxy. Jak widać jest wiele sposobów, dzięki którym możemy uchronić się od niekorzystnych konsekwencji braku anonimowego surfowania w Internecie.