Babybay: wynalazek dla młodych rodziców

Babybay - łóżeczko dostawne dla rodziców, którzy mają problem z nocnym wstawaniem, chcieliby się choć trochę wyspać, a jednocześnie mieć dziecko w zasięgu ręki.

Nie bez powodu mówi się, że dziecko przewraca świat do góry nogami. Nagle w naszym poukładanym życiu, zjawia się mały człowiek, którym trzeba się zajmować, na kim należy skupić, całą uwagę i poświęcić mu, cały swój czas. Młodym rodzicom często ciężko jest, przestawić swoje życie na inny tor i uczyć się nowych ról, w które przyszło im się wcielić. Jednym z najczęstszych problemów, w pierwszym okresie rodzicielstwa, jest kwestia nocnego wstawania do dziecka. Jest to zdecydowanie męczące i niewygodne, ale cóż począć, kiedy w środku nocy budzi nas przeraźliwy płacz? Babybay wydaje się być rozwiązaniem tych problemów.

Babybay - co to takiego?

Z pomocą młodym rodzicom, przyszła jedna z niemieckich firm, która stworzyła łóżeczko dostawne, nazywane babybay - czyli, dziecięcą zatoczką (ze względu na kształt łóżeczka). Bababay jest bardzo podobne do zwykłych łóżeczek, z jedną tylko różnicą - posiada ono, jedynie 3 ścianki, dzięki czemu może być dostawione do łóżka rodziców. Dzięki temu rozwiązaniu, problem nocnego wstawania znika, gdyż dziecko śpi tuż obok nas, ale jednocześnie, jest w swoim własnym łóżeczku, dlatego też, my możemy spokojnie się wyspać, bez obawy, jaka występuje dość często, wśród rodziców, śpiących na jednym łóżku z dzieckiem, a mianowicie, że podczas snu, przygniotą je własnym ciałem.

Cała prawda o babybay

Główną zaletą łóżeczek typu babybay jest to że, dziecko mamy dosłownie pod ręką, nie musimy wstawać za każdym razem gdy się zbudzi, i po omacku, na wpół przytomni biec do jego łóżeczka. Ze względu na to, że dziecko śpi z nami, nie musimy także specjalnie zrywać się do karmienia, co jest niezwykle wygodne, zwłaszcza dla młodych mam, które nie są jeszcze przyzwyczajone do nocnego wstawania. Jeżeli jednak, ktoś myśli, że babybay uwolni go całkowicie od nieprzespanych nocy, to niestety się myli, bo wstawanie w nocy, przy maleńkim dziecku jest nieuchronne, chociażby po to, aby dziecko przewinąć.