Bilecik do prezentu drogą do serca obdarowanego...

Bileciki do prezentów można łatwo wykonać samodzielnie przy użyciu papieru i dostępnych w każdej kuchni artykułów spożywczych.

Najlepszym sposobem na wywołanie uśmiechu bliskiej osoby jest prezent! Jednak przed wręczeniem upominku trzeba go zapakować i opatrzyć bilecikiem z życzeniami. Można kupić gotowy bilecik do prezentu, ale zrobiony własnoręcznie będzie wyjątkowym sposobem przekazania życzeń. Wykonanie bileciku do prezentów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

 

 

  • Szybki sposób na bileciki do prezentów

Szukając prostej a zarazem efektownej metody sporządzenia bileciku, wystarczy odwiedzić sklep z artykułami florystycznymi lub kwiaciarnię oraz papierniczy. Kupione tam rafia, gładka bądź karbowana tektura oraz brokat w kleju posłużą do wykonania efektownych "karteczek". Nie trzeba wybitnych zdolności plastycznych, by wyciąć z tektury pożądany kształt (może to być prostokąt, który złożony na pół utworzy książeczkę). Na "okładce" bileciku wystarczy narysować brokatowym klejem serduszko bądź kwiatka, w środku napisać życzenia, zrobić otwór (najlepiej dziurkaczem) i przeciągnąć przez niego kawałek rafii, za pomocą której bilecik zostanie przywiązany do prezentu.

 

  • Ręczna robota, czyli bileciki do prezentów z piekarnika

Bardziej pracochłonnym, acz efektownym sposobem jest własnoręczne ulepienie i upieczenie bilecików. Nadają się one głównie do prezentów pakowanych w pudełka, gdyż będą nieco ważyły. Do przyrządzenia wystarczy po 200g mąki i soli, 100g mąki ziemniaczanej i 150ml wody. Składniki po wymieszaniu utworzą "ciasto", z którego można utworzyć dowolny kształt. By ułatwić wykonanie bilecików można rozwałkować masę solną, a następnie foremkami do wycinania ciastek nadać im odpowiedni kształt. Na koniec w każdym bileciku należy wyciąć dziurkę na wstążkę. Gotowe dzieło suszy się w niskiej temperaturze 50-70 stopni w piekarniku lub piecyku gazowym, ale nigdy w mikrofalówce. Po ostygnięciu bileciki do prezentów można malować farbami lub lakierami do paznokci wedle uznania.

 

  • Bileciki do prezentów pasujące do okazji

Używając papieru i odrobiny wyobraźni można stworzyć oryginalne bileciki. Na Mikołaja czy Boże Narodzenie mogą być w kształcie ubranka Św. Mikołaja czy skarpety na prezenty. Bileciki przeznaczone do prezentów na imieniny bądź urodziny mogą mieć kształt nawiązujący do prezentu, pasji jubilata lub ulubionych kwiatów obdarowywanej osoby.

 

  • Origami, czyli sztuka... składania bilecików

Bardzo efektowne będą bileciki w formie przestrzennych origami. Instrukcje jak wykonać dowolny kształt można znaleźć w Internecie lub specjalnych podręcznikach. Kartka, kilka zgrabnych ruchów zgodnie z instrukcjami japońskiej sztuki składania papieru i gotowe.