Bilet Interrail - sposób na podróż po Europie

Bilet Interrail jest nie tylko idealną alternatywą dla tanich linii lotniczych obsługujących europejskie miasta, ale może okazać się także świetnym pomysłem na ciekawy i niekonwencjonalny urlop.

Wielu osobom marzy się wielka wyprawa po całej Europie, podczas której można byłoby zwiedzić dosłownie każdy zakamarek kontynentu. Sposobów na taką wymarzoną podróż jest sporo, można pojechać własnym samochodem, spróbować szczęścia autostopem, czy skorzystać z usług tanich linii lotniczych. A może na taką wyprawę wybrać się pociągiem? Obecnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki biletowi Interrail.

Idea biletu Interrail

Bilet Interrail pojawił się w ofercie europejskich przewoźników kolejowych kilka lat temu i obowiązuje na terenie niemalże całej Europy. Genezą wprowadzenia do oferty europejskich przewoźników kolejowych biletu Interrail jest chęć podjęcia konkurencji z tanimi liniami lotniczymi. Z biletu Interrail mogą korzystać obywatele praktycznie wszystkich państw europejskich. W sprzedaży dostępnych jest kilka wersji biletu Interrail, dlatego też warto zawczasu zastanowić się, która opcja będzie najbardziej odpowiadała planom naszej podróży. Możemy kupić bilet flexi ważny 5 dni w 10 dniowym okresie lub 10 dni w okresie 22-dniowym. Dostępne są także bilety Interrail w wersji continuous umożliwiające przejazdy pociągami przez okres 15, 22 lub 30 dni. Oczywiście od rodzaju wybranego biletu uzależniona jest jego cena, która waha się od 259 euro do 619 euro (bilet dla osoby dorosłej w 2 klasie w różnych taryfach).

Dodatkowe udogodnienia związane z biletem Interrail

Największą zaletą zakupu biletu Interrail jest możliwość podróży pociągiem przez kilka państw europejskich bez konieczności zakupu oddzielnych biletów na każdy pojedynczy przejazd. Oferta Interrail to jednak znacznie więcej. Jest to swego rodzaju pakiet udogodnień dla turystów podróżujących koleją. W wielu państwach posiadanie biletu Interrail upoważniania do zniżek na ofertę przewoźników żeglugowych, noclegi w wyselekcjonowanych hotelach, komunikację autobusową, czy bilety wstępu do wybranych muzeów. Dzięki temu podziwianie urokliwych zakątków Europy może stać się jeszcze przyjemniejsze i co równie ważne tańsze. Zakup biletu Interrail może okazać się świetnym pomysłem na ciekawe spędzenie urlopu, zważywszy na fakt, że niektóre trasy kolejowe w Europie słyną z zapierających dech w piersi widoków (na przykład nadmorskie połączenia we Włoszech).

Do kogo skierowana jest oferta biletu Interrail?

Bilet Interrail mogą nabywać wszystkie osoby zameldowane w którymś z europejskich państw lub posiadające prawo do przebywania na terytorium Unii Europejskiej. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla użytkowników biletu Interrail. Nabywać mogą go zarówno dzieci, jak i seniorzy. Od wieku klienta uzależniona jest oczywiście cena biletu. Skorzystanie z biletu Interrail jest idealnym rozwiązaniem dla podróżnych cierpiących na lęk wysokości i odczuwających strach przed lataniem samolotem. Podróż pociągiem będzie oczywiście dłuższa niż w przypadku samolotu, daje jednak gwarancję przemieszczania się z centrum do centrum, podczas gdy lotniska zlokalizowane są zazwyczaj w pewnej odległości od miast docelowych.