Błędy stroju męskiego, których nie można wybaczyć

Błędy strojów męskich, jakie popełniają mężczyźni, to niestety długa lista ich potknięć i niezdarnych, brzydkich połączeń ubrań oraz dodatków.

Niewybaczalne błędy stroju męskiego to nierzadki temat wielu dyskusji, nie tylko wśród kreatorów i znawców mody. Mężczyznom zazwyczaj brak wyczucia dobrego smaku, nie dostrzegają swoich potknięć w dopasowywaniu własnej garderoby.

 

 

  • Błędy stroju męskiego- skłonności do ich popełniania

Mężczyznom brakuje zazwyczaj wrażliwości na piękno oraz poczucia estetyki i dobrego smaku. Dla większości panów problem stanowi dobór odpowiedniego krawatu do koszuli albo skompletowanie wyjściowego ubioru. Kreatorzy i znawcy mody wytykają wiele błędów strojom męskim, poświęca się tej tematyce wiele programów telewizyjnych oraz artykułów w poczytnych gazetach. Jednak wydaje się, że panowie są odporni na wszelkie zmiany swoich przyzwyczajeń, nie wrażliwi na panujące trendy i modę. Zazwyczaj nie przywiązują oni zbytniej wagi do własnego wyglądu i tym samym nie zauważają niektórych niedociągnięć w swoim stroju. Większość popełnianych przez mężczyzn omyłek wydaje się po prostu leżeć w ich naturze.

 

  • Podstawowe błędy stroju męskiego

Największym błędem stroju męskiego jest na pewno, tak powszechnie popełnianym w Polsce, zakładanie skarpetek do sandałów. Nie wiadomo jakie powody skłaniają panów do takiego niedopasowanego połączenia, przy którym w upalne dni jest znacznie cieplej w stopy ubrane niż nagie oraz skarpetki bardzo szybko się brudzą. Kolejne wykroczenie, plasujące się dosyć wysoko ze względu na częstotliwość z jaką występuje, to noszenie niewyprasowanych, pomiętych ubrań, albo co gorsze- już nieświeżych, brudnych, poplamionych i mocno znoszonych. Wygląda to bardzo nieschludnie i nieelegancko. Mężczyźni często również zakładają przydługie spodnie, których nogawki brzydko się zdzierają, albo za krótkie, sięgające ledwo kostek, odsłaniając skarpetki. Ze skarpetkami to jest nie lada problem, ponieważ wielu panów nie potrafi dobrać odpowiedniego ich koloru do garnituru- ich barwa powinna być zgodna z odcieniem reszty stroju. Według savoir vivre nie wypada także, aby zapinać elegancką koszulę pod szyję, gdy nie ma się zawiązanego krawatu. Bez niego ostatni guzik powinien być rozpięty. Natomiast do krótkiego rękawka nie należy go w ogóle zakładać. Niektórzy panowie, pragnący się wykazać własną inicjatywą, zakładają spodnie i marynarkę z dwóch zupełnie różnych kompletów. Niestety, to także jeden z niewybaczalnych błędów strojów męskich. Oba elementy muszą być dokładnie w tym samym odcieniu i z jednakowej tkaniny.