Cel pielgrzymki do Włoch - Rzym

Rzym należy do jednych z piękniejszych miejsc w Europie i każdy turysta powinien choć raz zobaczyć takie obiekty jak: Panteon, Koloseum czy też fontannę di Trevi.

Rzym jest stolicą Włoch i zarazem jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Europie. W regionie tym znajduje się całe mnóstwo zabytków o niezwykłej historii. Do miasta przynależy także Watykan będący siedzibą papieża i najważniejszych władz kościoła rzymsko – katolickiego. Wszystko to sprawia, iż co roku do miasta tego zjeżdżają się tysiące turystów z całego świata.

Najważniejsze zabytki w Rzymie

W Rzymie znajduje się tak wiele miejsc wartych odwiedzenia, iż trudno wskazać te, które mają największą wartość dla przeciętnego turysty. Z pewnością jednym z takich miejsc jest Koloseum pełniące rolę starożytnego amfiteatru. Przed wejściem do niego zawsze ustawiają się ogromne kolejki turystów. Jednakże nigdzie indziej na świecie nie spotka się podobnego obiektu. W podobny sposób można określić Panteon. Jest to jedyna na świecie starożytna budowla, która do dnia dzisiejszego nie została w żaden sposób zmieniona przez współczesnego człowieka. Z nieco późniejszego okresu wywodzi się Pałac Świętego Anioła pełniący rolę mauzoleum. Zwiedzający są witani już na moście, który wzniesiono specjalnie po to, aby ułatwić komunikację pomiędzy mieszkańcami zamku, a resztą społeczeństwa. Pewną ciekawostką jest fakt, iż w Rzymie można obejrzeć piramidę. Wzniesiono ją dla pretora Cestiusza i do dziś wzbudza ona nieopisany zachwyt.

Muzea i fontanny

Rzym jest miastem, w którym nie brakuje obiektów muzealnych. W wielu z nich obejrzeć można przedmioty pochodzące z pobliskich wykopalisk. Oczywiście Rzym to nie tylko zabytki, ale także sztuka na najwyższym poziomie, o czym można się przekonać odwiedzając obiekty z dziełami największych malarzy. Jeśli zaś chodzi o fontanny to jedną z piękniejszych jest di Trevi, pochodząca z okresu baroku, co wyraźnie wskazuje na powód zawarcia w niej tak wielu misternych zdobień. Miejsce to jest obowiązkowym celem wizyty każdego turysty. Jak głosi legenda wrzucenie monety do jej zbiornika gwarantuje, iż w przyszłości ponownie odwiedzi się to miejsce. Nieco mniej okazała, lecz równie piękna jest fontanna della Barciacca. Często określana jest ona mianem fontanny z łódką, na co wpływ ma jej centralne zdobienie. Rzym obfituje więc w najróżniejsze zabytki, które zapraszają do odwiedzenia tego uroczego i tętniącego życiem miasta.