Chlebak ceramiczny- zalety

Ceramiczne naczynia i akcesoria kuchenne stają się coraz bardziej popularne, dlatego też chlebaki wykonane z tego tworzywa znajdują zastosowanie w niejednej kuchni.

Ceramika, czyli tworzywo otrzymywane poprzez wypalenie odpowiednio uformowanej gliny to materiał, z którego wyczarować można finezyjną zastawę, funkcjonalne garnki, ale także.. praktyczny chlebak ceramiczny!

 

Higiena i trwałość

  • Jedną z najistotniejszych zalet chlebaka ceramicznego jest fakt, iż takie tworzywo nie wchodzi w reakcję z żywnością, więc jest bezpieczne, a przede wszystkim higieniczne. Produkty ceramiczne są także bardzo trwałe, co wydłuża ich żywotność. Ponadto są odporne na korozję chemiczną spowodowaną używaniem detergentów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zwykłe, metalowe chlebaki są narażone na rdzewienie.


Walory estetyczne i smakowe

  • Chlebak ceramiczny to nie tylko bezpieczne przechowywanie żywności, ale także niepowtarzalny wygląd. Taki przedmiot na pewno zadowoli gusta osób, które cenią sobie styl i oryginalność. Można wybierać spośród wielu wzorów, a nawet samemu zaprojektować odpowiedni deseń, zamawiając chlebak na stronach internetowych. Tworzywo jest odporne na ścieranie, więc wzory i kolory powinny zostać nienaruszone, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.


Chleb to nie wszystko

  • W tego rodzaju przedmiotach, możliwe jest przechowywanie nie tylko pieczywa, ale także innych produktów żywnościowych, w zależności od potrzeb użytkownika. Rozpoczynając od ciast i innych smakołyków, po wyczyszczeniu możemy umieścić w chlebaku nawet mięso czy zapiekanki. Często ceramiczne akcesoria są wielofunkcyjne- chlebak (jeśli producent zapewni o takiej funkcji) może być używany jak naczynie żaroodporne, w którym możliwe jest przyrządzenie aromatycznych potraw przy jednoczesnym minimalnym zużyciu tłuszczu.


Dobry smak za odpowiednią ceną

  • Niewątpliwą zaletą ceramicznego chlebaka, jest smak pieczywa, które jest w nim przechowywane. Chleb nie traci walorów smakowych, ponieważ nie wysycha, co jest największą wadą przy stosowaniu chlebaków metalowych i drewnianych. Zazwyczaj w ceramicznych akcesoriach wykonywane są specjalne otwory, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Ceny tego produktu są bardzo zróżnicowane, ale zaczynają się już od pięćdziesięciu złotych, przy zachowaniu wszystkich praktycznych zalet. Koszty mogą sięgać nawet trzystu złotych, jednak produkty opatrzone takimi kwotami pochodzą zazwyczaj z ekskluzywnych serii danych marek.


Dostępność

  • Pojemniki na pieczywo wykonane z ceramicznego tworzywa są ogólnodostępne. Można je zakupić zarówno w sklepach, oferujących akcesoria kuchenne jak i na stronach internetowych, gdzie zapewne oferta będzie bardziej rozbudowana, a zakup chlebaka ceramicznego - bardziej korzystny.