Chwile relaksu w akwarium w Paryżu

Akwarium w Paryżu to znakomita propozycja dla tych, którzy pragną stanąć oko w oko z piranią i rekinem lub zrelaksować się w otoczeniu koralowców i tropikalnych ryb.

Akwarium w Paryżu zostało zbudowane w samym sercu stolicy Francji, w przepięknych ogrodach Trocadero położonych niedaleko wieży Eiffla. Ten niezwykły obiekt zawiera czterdzieści trzy zbiorniki, w których pływa około dziesięciu tysięcy gatunków egzotycznych, kolorowych ryb, w akwarium znajdują się też dwie sale kinowe oraz liczne restauracje. Jest to więc idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć, zrelaksować się i schować przed miejskim gwarem w zacisznej, przytulnej, morskiej krainie.

Kolorowy, podwodny świat akwarium w Paryżu

W czterdziestu trzech zbiornikach paryskiego akwarium turyści mogą podziwiać między innymi podwodne królestwo Sekwany, Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantyckiego i Spokojnego oraz Morza Karaibskiego. Ten niezwykły obiekt proponuje swym zwiedzającym niezapomniany spacer tunelem rekinów, podczas którego można stanąć oko w oko z groźnym ludojadem i podglądać zwyczaje dwudziestu czterech drapieżnych rekinów. W zbiornikach prezentujących podwodne życie Sekwany i tropikalnych rzek Gujany Francuskiej poznajemy natomiast bogaty i ruchliwy świat rzecznej fauny i flory. W akwariach poświęconych Oceanowi Atlantyckiemu i Morzu Śródziemnemu zwiedzający z zachwytem oglądają fascynujący morski podwodny ekosystem i mają możliwość obejrzenia z bliska rozmaitych kolorowych i niekiedy dziwacznych stworzeń takich jak rozgwiazdy, krewetki, zielone anemony czy makrele. Najpiękniejszym i najbardziej barwnym obiektem paryskiego akwarium jest zbiornik poświęcony cudownym rafom koralowym Oceanu Spokojnego. Prezentuje on rozmaite gatunki cudownie ubarwionych korali, tropikalnych mięczaków i egzotycznych ryb zamieszkujących głębiny oceanu.

Dodatkowe atrakcje

Program akwarium w Paryżu to jednak nie tylko zwiedzanie zamkniętych, oszklonych zbiorników wodnych ale także ekspozycje, projekcje filmowe, wykłady, warsztaty i przedstawienia. Niewątpliwą atrakcją tego obiektu jest odkryty basen, w którym można z bliska podziwiać rozmaite gatunki ryb i nawet dotknąć ich. Goście przyjeżdżający do paryskiego akwarium mogą oglądać liczne, interesujące wystawy stałe i czasowe takie jak na przykład pokaz oryginalnych rysunków i zdjęć związanych z powstawaniem filmu „Piraci z Karaibów”czy też ekspozycje fotografii i obrazów inspirowanych podwodnym światem. W dwóch nowoczesnych salach kinowych wyświetlane są bardzo ciekawe filmy dokumentalne National Geographic opowiadające między innymi o niezwykle niebezpiecznej pracy operatorów filmujących zwyczaje drapieżnych rekinów czy też pokazujące życie toczące się w głębinach mórz i oceanów. W akwarium w Paryżu działa też teatrzyk lalkowy będący atrakcją dla najmłodszych gości obiektu, organizowane są również twórcze, edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży.