Cigoland w Alzacji - rozrywka dla całej rodziny

Cigoland w Alzacji to połączenie pełnego atrakcji wesołego miasteczka z ciekawym parkiem edukacyjnym, w którym przyjemnie i wesoło spędzi czas cała rodzina.

Położona w północno-wschodniej Francji Alzacja jest bardzo malowniczym i urokliwym regionem pełnym charakterystycznych, kolorowych, drewnianych domków przyozdobionych kwiatami. Nazywana jest ojczyzną doskonałego, białego wina i krainą bocianów ze względu na liczną populację tych sympatycznych długonogich ptaków o biało-czarnym upierzeniu i czerwonym dziobie. Bocian stał się wizytówką Alzacji oraz inspiracją do założenia parku rozrywki Cigolandu.

Edukacyjny aspekt parku Bocianiego Parku

Cigoland w Alzacji został utworzony w 1974 roku przez Jeana Pierre'a Willmanna w miejscowości Kintzheim leżącej pięćdziesiąt kilometrów od Strasburga a dwadzieścia kilometrów od najpiękniejszego miasteczka regionu - Colmar. Oferuje piętnaście atrakcji dla gości w każdym wieku. Dla twórcy Cigolandu bardzo ważny był aspekt edukacyjny, postanowił on więc małym i dorosłym zwiedzającym park przybliżyć świat przyrody w atrakcyjny i wesoły sposób. Goście przybywający do tego obiektu mogą podglądać życie dwudziestu pięciu gatunków zwierząt. Po terenie parku w Alzacji przechadzają się między innymi strusie emu, niebieskie pawie a także lamy, kozy, daniele i kuce a po niewielkich stawach pływają kaczki i łabędzie. Bardzo ciekawymi i osobliwymi mieszkańcami parku są Walabie Bennetta, sympatyczne, roślinożerne torbacze z rodziny kangurowatych. Dookoła parku krąży edukacyjna ciuchcia, której pasażerowie mogą posłuchać opowieści o wszystkich znajdujących się tam zwierzętach. Gatunkiem, któremu poświęcono w parku najwięcej uwagi jest bocian biały i to jemu zawdzięcza on swą nazwę, gdyż po francusku cigogne znaczy bocian. Dla zwiedzających został przygotowany film edukacyjny opowiadający o życiu i zwyczajach tych długonogich ptaków o biało-czarnym upierzeniu i czerwonym dziobie, jest też możliwość obejrzenia z bliska ich gniazda.

Beztroskie szaleństwo w Cigolandzie

Dla zwiedzających przygotowano wiele rozmaitych atrakcji. Amatorzy silnych wrażeń mogą przejechać się szybką kolejką górską. Na jej pasażerów czekają wysokie wzniesienia, strome spadki i gwałtowne zakręty. Dla spokojniejszych gości przewidziano przejażdżkę kolejką szynową wagonikiem w kształcie bocianiego gniazda przyozdobionym figurą bociana po kilometrowej trasie biegnącej dookoła parku. Zabawną atrakcją jest też winda, którą można wjechać na gigantycznego, kudłatego King Konga i z góry popatrzeć na malownicze alzackie krajobrazy. Odwiedzające Cigoland w Alzacji dzieci mogą wyszaleć się na placu zabaw i karuzeli lub przejechać się elektrycznymi samochodami. Na terenie parku znajduje się również basen, w którym można popływać okrągłymi pontonami i pozderzać się z innymi użytkownikami gumowych łódek a także specjalny kanał kajakowy dla małych i dorosłych amatorów wioślarstwa.