Co spakować do apteczki na kemping

Apteczka na kemping powinna zawierać przede wszystkim środki opatrunkowe, odpowiedni zestaw leków, a także środki chroniące przed słońcem i przed owadami.

Wakacje spędzone na kempingu mogą być niesamowitym przeżyciem. Przebywanie na łonie natury jest świetną okazją, aby odpocząć, odetchnąć, zapomnieć o kłopotach. Aby jednak nic nie zakłóciło spokoju w trakcie takiego wyjazdu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Oprócz namiotów, koców i zapasów żywności, przed wyjazdem należy też skompletować apteczkę na kemping. Dzięki niej można będzie poradzić sobie ze wszelkimi ewentualnymi problemami zdrowotnymi oraz wypadkami, jakie mogą się pojawić w czasie wyjazdu.

Środki opatrunkowe niezbędne w apteczce
Spędzanie wakacji na łonie natury może być okazją do przeżycia wielu ekscytujących przygód. Może jednak wiązać się także z różnymi urazami, zadrapaniami lub innymi uszkodzeniami ciała. Dlatego do apteczki na kemping przede wszystkim należy spakować zapas plastrów, jałowej gazy i bandaży, aby można było opatrzyć ewentualne zranienia czy skaleczenia. Ponadto, aby uchronić się przed zakażeniami, należy zaopatrzyć się w wodę utlenioną do przemywania ran oraz maść antybakteryjną i przyspieszająca proces gojenia. Dobrze jest zabrać ze sobą wodę destylowaną, aby przed przystąpieniem do opatrywania zadrapań i urazów móc przemyć ręce i usunąć z nich bakterie. Kolejną niezbędną rzeczą, jaką należy spakować przed wyjazdem do apteczki jest pęseta. Dzięki niej będzie można usunąć ze skóry żądła owadów, kleszcze czy drzazgi. Należy także zaopatrzyć się w ostre nożyczki, które mogą być potrzebne do cięcia bandaży i plastrów. Warto zabrać ze sobą również termometr, aby w razie choroby móc zmierzyć gorączkę.

Jakie leki będą potrzebne na wyjeździe
Do apteczki na kemping należy zapakować, oprócz wyżej wymienionych przedmiotów, także odpowiednie leki, które zapobiegną ewentualnym chorobom. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą zapas środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Przydadzą się nie tylko w razie przeziębienia, ale też przy silniejszych urazach. Oprócz tego trzeba spakować węgiel medyczny lub inny środek przeciw biegunce. Kolejnym niezbędnym elementem apteczki jest środek przeczyszczający – potrzebny będzie, jeśli ktoś przez przypadek spożyje niejadalne owoce czy grzyby.

Ochrona przed słońcem i owadami
Wakacje spędzone na kempingu to świetna okazja na uzyskanie pięknej opalenizny. Aby jednak uchronić się przed poparzeniami słonecznymi, do apteczki na kemping należy zapakować olejek do opalania i do stosowania po opalaniu. Najlepiej, aby był to środek z wysokim filtrem, dobrze chroniący przed słońcem, na działanie którego będziemy wystawieni przez większość czasu. Należy zabrać ze sobą także maść z panthenolem, który złagodzi efekty nadmiernego opalania się. Kolejną rzeczą, w jaką trzeba się zaopatrzyć jadąc na kemping, jest środek odstraszający owady oraz maść do smarowania ukąszeń. Warto także zapakować musujące wapno, aby zapobiec ewentualnym objawom alergii, która może zostać wywołana pogryzieniem przez owady.