Cosmolifting japoński - terapia wykonywana dłońmi

Nieinwazyjne odmładzanie, ujędrnianie cery przez wykonywanie masażu twarzy, stymulującego jej mięśnie oraz odżywiającego skórę, jest to cosmolifting japoński.

Cosmolifting japoński jest to zabieg, który ma na celu przywrócenie skórze elastyczności i młodego wyglądu. W przeciwieństwie do wielu tego typu zabiegów, nie jest metodą inwazyjną, która może narazić pacjenta na dotkliwe skutki uboczne. Technikę cosmoliftingu japońskiego doskonaliła przez kilkadziesiąt lat Lone Sorensen, znany refleksolog.

 

 

  • Sposób wykonywania cosmoliftingu japońskiego

Cosmolifting japoński jest to po prostu odmładzający masaż twarzy, wykonywany odpowiednimi technikami (refleksologia) oraz przy użyciu organicznych kosmetyków. Przed zabiegiem skóra twarzy jest oczyszczana, a następnie nakłada się na nią maseczkę z białej glinki. Zabieg cosmoliftingu jest przeprowadzany za pomocą palców terapeuty, które pobudzają właściwe punkty akupresury, znajdujące się na twarzy pacjenta (jest ich 21). Podczas zabiegu wykorzystuje się także japońskie techniki głębokiego masażu mięśni twarzy. Zabieg jest delikatny i podczas jego wykonywania wmasowuje się w skórę aktywny preparat naturalny. Jest to 100 procentowy olejek, zwany Rosa Moscata, o właściwościach bardzo silnie regenerujących skórę. Podczas zabiegu również wykorzystuje się kule z niebieskiej soli z Andów, którymi masuje się skórę twarzy. Na koniec cosmoliftingu terapeuta wykonuje kojący i bardzo delikatny masaż twarzy. Tenże sposób odmładzania skóry poleca się stosować jako serię zabiegów, gdyż wtedy daje on najbardziej efektywne i widoczne rezultaty.

 

  • Zalety cosmoliftingu japońskiego

Ten odmładzający zabieg sprawia, że skóra odzyskuje elastyczność, a mięśnie twarzy zostają wzmocnione. W wyniku pobudzania ich masażem, skóra na twarzy widocznie się napina, dając efekt liftingu. Ponadto owal twarzy się poprawia, a zmarszczki lekko spłycają się. Cosmolifting japoński sprawia także, że cera odzyskuje promienność, rozświetlenie, nawilżenie, świeżość, gładkość, a przede wszystkim młody wygląd. Masaż twarzy pobudza przepływ krwi oraz limfy co z kolei wpływa na szybsze pozbywanie się ze skóry wszelkich toksyn. Naskórek twarzy jest oczyszczony, ujędrniony i odżywiony. Metoda ta wpływa także na likwidację opuchlizny na twarzy. Ponadto cosmolifting japoński jest skuteczny w zwalczaniu trądziku, blizn po nim i i innego typu przebarwień skóry. Zabieg nie oddziałuje jedynie na naskórek twarzy - ma on zasięg holistyczny. W jego wyniku bowiem nastrój pacjenta poprawia się, umysł i ciało odzyskują równowagę, a krążenie krwi w całym organizmie zostaje skutecznie poprawione.