Czy tanie leczenie jest możliwe?

Zamienniki drogich leków, ziołolecznictwo oraz zdrowa dieta to jedne z najskuteczniejszych metod na tanie leczenie.

Wydatki na leki stanowią istotną część niemalże każdego domowego budżetu. Osoby starsze, młode małżeństwa wychowujące małe dzieci czy nawet aktywni zawodowo i towarzysko single często są narażeni na kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Przechodzona grypa czy niedoleczona błaha infekcja mogą spowodować groźne powikłania, których skutki mogą być groźne dla zdrowia a nawet życia chorego. Jak skutecznie się leczyć a przy tym nie zbankrutować? Oto kilka cennych wskazówek na tanie leczenie.

 

 

 • Zamienniki leków czyli leki generyczne
  Jedną z najprostszych a równocześnie najskuteczniejszych metod ograniczenia kosztów leczenia są tak zwane zamienniki leków. Gdy po wizycie u lekarza udajemy się do apteki z receptą zawsze warto zapytać o nie farmaceutę. Zamienniki to leki o takim samym składzie, zawierające substancje aktywne identyczne jak preparaty zapisane na recepcie, jednak wyprodukowane przez inną firmę farmaceutyczną pod inną nazwą. Zastosowanie leków generycznych może przynieść nam oszczędności rzędu kilku do kilkunastu, a w skrajnych przypadkach nawet do kilkudziesięciu procent.
  Rozwinięciem poprzedniej metody jest porównywanie cen preparatów w różnych aptekach. Nierzadko w punktach oddalonych od siebie o zaledwie kilkadziesiąt metrów ceny leków mogą się istotnie różnić. Poznanie oferty apteki i aktualnie obowiązujących promocji cenowych może być kolejnym bardzo dobrym sposobem na tanie leczenie.
 • Ziołolecznictwo
  Nasze babcie i mamy doskonale zdawały sobie sprawę z uzdrawiającej mocy ziół, często stosując je przy leczeniu mniej poważnych dolegliwości. Można stosować zarówno gotowe mieszaniny ziół dostępne w sklepach zielarskich jaki i samodzielnie zbierać rośliny lecznicze. Należy pamiętać by zbierać tylko świeże zioła, z dala od uczęszczanych dróg. Odpowiednia książka lub poradnik z gotowymi przepisami na napary i nalewki ziołowe mogą okazać się bardzo przydatne zwłaszcza dla początkującego zbieracza ziół.

 

 • Zdrowa dieta
  Czy jedzenie może uzdrawiać? Jak najbardziej! Jednak nie należy oczekiwać, że poczujemy się zdrowsi po wizycie w fastfoodzie i konsumpcji wielkiego, tłustego hamburgera. Tylko naturalne, ekologiczne produkty pomogą utrzymać nasze zdrowie w dobrym stanie. Stosując takie dodatki jak czosnek, cebula, miód, przyprawy jak imbir czy oregano możemy zapewnić sobie nie tylko przepyszne dania ale zabezpieczyć się przed chorobami. Zdrowe odżywianie jest jednym z najlepszych, a na pewno najsmaczniejszym sposobem na tanie leczenie.