Czy warto wypróbować masaż tajski?

Warto poddać się masażowi tajskiemu, ponieważ stosowane w nim techniki wpływają na wiele schorzeń, ponadto usprawniają funkcjonowanie całego organizmu.

Specyficzna technika masażu tajskiego zrodziła się w Chinach, Indiach i innych południowoazjatyckich krajach. Masaż wykonywany jest różnymi technikami, głównie poprzez rozciąganie ciała, pasywną jogę, akupresurę czy metody refleksologii, polegającej na uciskaniu refleksów czyli odpowiednich punktów na stopach.

 

 

  • Tajski masaż olejkowy

Masaż tajski zwany olejkowym jest to zabieg wykonywany przy użyciu rozmaitych aromatycznych olejów. Wykorzystuje się olejki z lawendy, mięty, palisandry, a także oleje różane, z drzewa sandałowego, pranjipani, jagodlinu wonnego czyli olejku ylang-ylang. Ten rodzaj masażu tajskiego wpływa na usprawnienie układów nerwowego i odpornościowego oraz polepsza procesy wydalania wody z organizmu. Ponadto zabieg koi bóle ramion, szyi, miednicy, karku, nóg oraz relaksuje.

 

  • Klasyka masażu tajskiego

Ten rodzaj masażu tajskiego wykonuje się bez użycia olejów, a polega on na masowaniu ciała rozmaitymi technikami. Pacjent leży w wygodnym, luźnym ubraniu, zaś terapeuta uciska określone punkty jego ciała, masując je od stóp w kierunku głowy. Do tego masażu używane są palce, ale także nadgarstki, a nawet kolana, stopy czy łokcie.

 

  • Masaż tajski wykonywany stemplami ziołowymi 

Masaż stemplami ziołowymi przeprowadza się przy użyciu, zapakowanych w bawełniane torebeczki, mieszanek leczniczych ziół. Są one przed zabiegiem podgrzewane, co pozwala na uwolnienie z nich olejków eterycznych. Podczas zabiegu zioła wmasowuje się w ciało. Taki masaż tajski ma działanie przeciwbólowe, skutecznie odpręża oraz usprawnia przemianę materii.

 

  • Refleksologia w masażu tajskim

Refleksologia jest masażem stóp. Polega na uciskaniu przez masażystę odpowiednich miejsc na stopach, a także łydkach i okolicach kolan. Ta technika masażu tajskiego pozwala na usprawnienie systemu trawienia, wpływa na działanie gruczołów limfatycznych, systemu hormonalnego, a także centralnego ośrodka nerwowego. Ponadto refleksologia doskonale znosi uczucie ciężkości nóg, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz polepsza sen.

 

  • Masowanie ramion, pleców i głowy jako jeden z typów tajskiego masażu 

Techniki masażu tajskiego wpływają zbawiennie na wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa - te pourazowe, jak i chronicznie odczuwane. Masaż głowy, ramion i pleców wykonuje się wykorzystując maści rozgrzewające na bazie kamfory i mentolu. Zabieg ten łagodzi także bóle i napięcie w okolicach karku, ramion i głowy, polepszając ukrwienie jej skóry oraz wzmacniając cebulki włosów.