Czym jest i komu jest polecany peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków dla pobudzenia pracy skór i jej dokładnego oczyszczenia, jest zabiegiem odpowiadającym problemom cery cienkiej i wrażliwej, a także dojrzałej lub trądzikowej.

Peeling kawitacyjny jest przykładem zastosowania najnowszych technologii w pielęgnacji twarzy. Zabieg ma w swojej ofercie jedynie cześć profesjonalnych salonach kosmetycznych, jednak ze względu na duże zainteresowanie, usługa staje coraz popularniejsza. Coraz większa liczba zwolenników metody jest dowodem na jej wysoką skuteczność.
 

 • Czym jest peeling kawitacyjny?
  Działanie peelingu kawitacyjnego oparte jest na wykorzystaniu energii ultradźwięków. Ich wibracje o wyjątkowej częstotliwości wnikają głęboko w skórę, pobudzając ją do odnowy i wykonując delikatnym masaż. Dodatkowo, fala dźwięków doprowadza do wytworzeniu mikroskopijnych pęcherzyków gazu, które pękając oczyszczają naskórek z nadmiaru sebum, martwych warstw naskórka i innych zanieczyszczeń. Złuszczanie naskórka, choć głębokie i niezwykle dokładne, nie powoduje podrażnień i jest całkowicie bezbolesne.
   
 • Komu polecany jest peeling kawitacyjny?
  Ze względu na swoją delikatność, zabieg jest szczególnie korzystny dla osób, które z różnych powodów nie powinny lub nie chcą korzystać z tradycyjnych peelingów. Nie podrażnia on skóry i nie wywołuje alergii, dlatego można go stosować nawet na bardzo wrażliwą skórę. W odróżnieniu od oczyszczania manualnego i inwazyjnych peelingów, zabieg jest bezbolesny, więc przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie przede wszystkim komfort. Dodatkowo, masaż wibracjami dźwiękowymi głębszych warstw skóry pobudza ich odnowę, dlatego zabieg wzmacnia, poprawia krążenie i regeneruje cerę dojrzałą. Ponadto, podobnie jak wszystkie zabiegi oczyszczające skórę, jest korzystny dla osób ze zmianami trądzikowymi i nadmierną pracą gruczołów łojowych. W odróżnieniu od innych peelingów stosowanych na skórę trądzikową, ten nie wysusza jej i nie podrażnia, co w przypadku typowych metod jest częstym powodem późniejszego nasilenia się objawów.
   
 • Zalety peelingu kawitacyjnego
  Zabieg stymuluje metabolizm skóry, dlatego po jego wykonaniu można zaobserwować lepsze jej napięcie, gęstość i elastyczność. Po oczyszczeniu i wygładzeniu jest bardziej przyjemna w dotyku. Peeling kawitacyjny rozjaśnia skórę i pomaga w usuwaniu przebarwień, zmniejsza też widoczność płytkich blizn i zmarszczek. Po jego wykonaniu skóra jest doskonale przygotowana na wchłanianie substancji odżywczych, dlatego często łączy się go z innymi zabiegami kosmetycznymi dla spotęgowania efektu. Ponieważ ma dogłębne działanie pozytywne skutki oczyszczenia skóry utrzymują się przez długi czas.