Dekoracja okien ważnym elementem atmosfery mieszkania

Dekoracja okien decyduje o stylu naszego mieszkania, oddaje nasze upodobania i odzwierciedla charakter, a ponadto wprowadza jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Dla wszystkich, którzy właśnie kupili nowe mieszkanie czy dom, jego urządzanie będzie najbardziej wyczekiwanym i ekscytującym etapem w całej przeprowadzce. Takie chwile pozwalają na spełnienie marzeń, jak ma wyglądać nasze gniazdko, wyczekiwane przez wiele lat. Urządzamy salon, kuchnię, pokoje. Wstawiamy kwiaty, meble. Każdy element jest bardzo ważny i dodaje wnętrzu charakteru. Nie mniej ważna jest dekoracja okien. Można powiedzieć, że to kropka nad "i", która tworzy styl całego mieszkania.

Styl nowoczesny
Ktoś mógłby powiedzieć, że dekoracja okien to coś staromodnego i babcinego. Nic bardziej mylnego. Tak jak wszystko wokół nas zmienia się z czasem, tak samo zmieniają się trendy w dekoracji, również okien. Nawet ktoś, kto gustuje w bardzo nowoczesnym stylu, może na swój sposób przyozdobić okna. We współczesnym stylu modny jest minimalizm i prostota. Tak samo powinna wyglądać nasza dekoracja okien. Pokój, który jest pomalowany w jednym odcieniu, łącznie z meblami w tym samym kolorze, a przynajmniej bardzo podobnym, możemy przyozdobić efektownymi roletami w oknach. Byłby to fantastyczny akcent, który nadawałby charakteru pomieszczeniu. Jeśli ktoś nie lubi kontrastów czy takich wyrazistych znaczeń, może ozdobić swoje okna w bardziej klasycznym stylu, zachowując nowoczesność. Najlepiej pozostawić wtedy parapety nieozdobione, a postawić na obramowanie okien. Duże, przejrzyste szyby, ładnie oprawione są dekoracją same w sobie. Jeśli ktoś chciałby jednak zachować więcej intymności i zastosować rolety czy żaluzje, zalecane jest ich dobranie w tym samym odcieniu, co reszta pomieszczenia. Na parapety można postawić pojedynczą figurkę, w oryginalnym kształcie bądź kwiat, który doda trochę egzotyki, na przykład paproć, bambus czy kaktus. Będzie to wspaniała dekoracja okien.

Styl tradycyjny
Nadal wiele osób znajduje przyjemność w zdobieniu swojego domu elementami stylu tradycyjnego. Dekoracja okien tym sposobem przynosi na myśl koronkowe firanki i kwiatki w doniczkach. Bardzo dobrze, że gusta ludzi są przeróżne i taki dający dużo ciepła i poczucia bezpieczeństwa styl nadal funkcjonuje. Głównym akcentem w takiej dekoracji są firany. Możemy wybierać w fasonach i kolorach. Mogą być długie i proste, krótsze i koronkowe. Białe, kremowe lub w jakimkolwiek innym kolorze pasującym do pokoju. Miło, aby na parapetach stały doniczki z kwiatami. Jeśli ktoś nie ma ręki do roślin proponowane są figurki, które przypominają nam jakieś wydarzenia lub ramki ze zdjęciami. Dobrze, jeśli taka dekoracja jest utrzymana w ciepłych, delikatnych barwach, co nada wnętrzu przyjemnego charakteru, a przy tym rozświetli i wyeksponuje okna. Czy zdecydujemy się na styl nowoczesny, czy tradycyjny, nie możemy pominąć w zdobieniu wnętrz naszych okien. Je także można doskonale dopasować do wybranego przez nas image'u. Dekoracja okien może być ostatnią czynnością, jaką wykonamy urządzając nasze mieszkanie, jednak na pewno będzie ona zwieńczeniem i potwierdzeniem naszego charakteru i stylu.