Depilacja miejsc intymnych – porady

Tradycyjna maszynka, wosk, krem czy profesjonalna kosmetyczka pomogą w depilacji miejsc intymnych.

Piękne, zadbane i gładkie ciało to marzenie każdej kobiety. Kiedy nadchodzą ciepłe dni, szczególnie ważna jest depilacja miejsc intymnych. Aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień warto wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie metodę usuwania włosków. Obecnie jest ich bardzo wiele - od tych, które przeprowadza się w zaciszu własnego domu po zabiegi u kosmetyczki.

Tradycyjnie i szybko przeprowadzić depilację

Najszybsza depilacja miejsc intymnych odbywa się za pomocą maszynki do golenia. Jest to najprostszy sposób na usuwanie włosków, ale należy liczyć się z tym, że już po 2-3 dniach włoski odrastają. Ponadto przy delikatnej skórze okolic intymnych często powstają podrażnienia w postaci krostek. Aby tego uniknąć, warto stosować nawilżające pianki i żele do golenia. Ponadto zabieg należy przeprowadzać podczas lub po kąpieli, kiedy skóra jest zmiękczona. Nie jest wskazane mocne pocieranie ręcznikiem depilowanych miejsc. Jeśli na skórze pojawiają się krostki, warto skorzystać z maści dostępnych w aptece ( na przykład maść z witaminami A i E) lub posypać skórę talkiem dla dzieci.

Gładkość na dłużej

Kolejny sposób na usunięcie włosków to kremy do depilacji. Można je stosować pod prysznicem lub na sucho (w zależności od zaleceń producenta). Wadą kremów jest ich nieprzyjemny zapach oraz to, że mogą podrażniać skórę. Jeśli jednak będzie się stosowało krem wedle zaleceń, skóra powinna być gładka przez około 7 dni. Krem usuwa się szpatułką po kilku lub kilkunastu minutach. Zawsze należy wybierać krem do depilacji miejsc intymnych, a nie do całego ciała. Przed zastosowaniem kosmetyku, należy sprawdzić na niewidocznej części skóry, czy krem nie wywołuje reakcji alergicznych.

Szybki ruch

Aby zabieg depilacji wykonywać dużo rzadziej, można wykorzystać plastry do depilacji okolic bikini. Jest to jednak dość bolesna metoda. Woskowe plastry przykleja się na skórę i szybkim ruchem odrywa. Zazwyczaj do zestawu dołączone są nawilżające, łagodzące podrażnienia chusteczki. Efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Aby włoski nie wrastały w skórę, warto regularnie wykonywać peeling podczas kąpieli. Ponadto można stosować specjalne balsamy przeciw wrastaniu włosków. Ten zabieg także warto wykonywać tuż po kąpieli, zawsze na suchą skórę.

Profesjonalna usługa depilacji

Jeśli depilacja miejsc intymnych jest kłopotliwa, aby wykonać ten zabieg w domu, warto umówić się do kosmetyczki. W salonie stosowane są profesjonalne kosmetyki. Można skorzystać na przykład z depilacji pastą cukrową, która zawiera tylko naturalne składniki. Nie przykleja się do skóry tak jak woskowe plastry, więc nie powoduje podrażnień i jest mniej bolesna. Ponadto kosmetyczka wykona zabieg dokładniej i bardziej profesjonalnie. Efekt utrzymuje się około 4 - 5 tygodni. Jedynym minusem jest cena. Za jednorazową depilację miejsc intymnych płaci się od 30 nawet do 60 złotych.