Długa grzywka - dla kogo

Uczesanie z długą grzywką najbardziej pasuje osobom o szczupłej twarzy i delikatnych rysach, które chcą wyeksponować oczy, natomiast niewskazane jest dla pań z pełnymi policzkami, zbyt wyrazistą linią żuchwy czy niskim czołem.

Fryzura z grzywką do linii brwi to jeden z modniejszych w tym sezonie trendów. Ładnie eksponuje oczy uwypukli rysy twarzy i doda dziewczęcego uroku. Niektórym typom urody długa grzywka zdecydowanie nie służy. Ponieważ takie uczesanie pozostaje na dłuższy czas, przed wizytą u fryzjera warto zastanowić się, czy długa grzywka będzie nam pasować.

 

 

  • Komu pasuje długa grzywka

Długa grzywka zakrywa czoło, dlatego jeśli nie chcemy go eksponować (na przykład gdy jest za wysokie), jest to fryzura stworzona dla nas. Grzywka XL odwraca uwagę od zbyt dużego nosa czy wystającego podbródka i ładnie zaokrągla policzki. Skraca optycznie pociągłą twarz. Dobrze będą w niej wyglądać osoby o ładnych kościach policzkowych, szczupłych policzkach i delikatnych, symetrycznych rysach. Fryzura ta odmładza i dodaje uroku paniom, które ukończyły już trzydziesty rok życia, jednak musi być równa i zadbana - postrzępiona grzywka wygląda w tym przypadku niepoważnie. Eksponuje także oczy, dlatego jeśli chcemy podkreślić ich kształt i dodać siły spojrzeniu, jest to dobre uczesanie. Włosy, odpowiednie do długiej grzywki muszą być ładne, lśniące i zadbane, najlepiej długie lub półdługie i grube.

 

  • Grzywka XL - dla kogo nie

Długa grzywka zdecydowanie nie pasuje osobom o bardziej okrągłej twarzy. Policzki mogą wydawać się wtedy zbyt pyzate a rysy nieproporcjonalne, dlatego lepszym wyborem byłoby asymetryczne cięcie. Grzywka do brwi skróci także niskie czoło - osobom nim obdarzonym poleca się fryzury bez grzywki, lub z bardzo krótką. Uczesanie tego typu nie pasuje też paniom o twarzy, przypominającej swoim kształtem prostokąt - długa, równa grzywka jeszcze bardziej podkreśli mocne linie żuchwy. Długa grzywka najlepiej wygląda na prostych, zadbanych włosach, dlatego jeśli nasze są kręcone, ten typ fryzury nie będzie wyglądał zbyt efektownie. Ponieważ długie grzywki muszą mieć znaczną objętość, nie powinniśmy decydować się na takie cięcie, gdy nasze włosy są cienkie i osłabione. Długa grzywka, aby wyglądać elegancko wymaga codziennej stylizacji a jej utrzymanie częstych wizyt u fryzjera, dlatego nie powinny wybierać jej osoby zabiegane lub panie, które nie mają ochoty na codzienne układanie fryzury.