Dobre gry towarzyskie na Xboxa – udany wieczór ze znajomymi

Split screen i hot seat – to dwa rodzaje gier towarzyskich na platformę Xbox, które zainteresować powinny niejednego entuzjastę tego typu rozrywki.

Posiadasz konsolę i chciałbyś podzielić się jej możliwościami ze znajomymi? Wieczór spędzony w dobrym towarzystwie, z trafną grą zainstalowaną na tej platformie, może być zarówno przyjemnym, jak i nowoczesnym sposobem na wypełnienie wolnego czasu. Gry towarzyskie na Xbox podzielić można te typu „split screen”, czyli dające możliwość gry kilku osób jednocześnie, jak i „hot seat”, gdzie graczy obowiązuje kolejka. Zgodnie z tymi kategoriami przedstawiamy kilka naszych propozycji, które powinny trafić w gusta czytelników.

Gry towarzyskie na Xbox typu „split screen”
Wśród nich na polecenie zasługuje gra Fuzion Frenzy 2, która stanowi liczny zestaw minigier, zapewniających różnorodność i szeroki wybór. Zbiór ten powinien bez problemu przypaść każdemu do smaku, ponieważ nawet najbardziej wybredni gracze mają do wyboru ponad czterdzieści pozycji. Gra, mimo iż wyszła w 2007 roku, nadal cieszy się dużą popularnością. Atutem jest to, że mogą grać w nią nawet cztery osoby naraz, dzięki czemu podczas wieczornych spotkań ze znajomymi, goście nie zdążyliby się wynudzić. Jeszcze jedną z zalet Fuzion Frenzy 2 jest możliwość podkładu własnych, ulubionych utworów muzycznych. Dla typowo męskiego grona graczy godną wyróżnienia pozycją będzie najpopularniejsza i najbardziej lubiana gra wyprodukowana przez EA Sports - FIFA 09. W tej odsłonie cyklu zadbano, aby reakcje piłkarzy (z ulepszoną sztuczną inteligencją) i sama gra na murawie, jak najbardziej przypominały rzeczywistość. Od teraz znaczenie w grze ma także czynnik wzrostu i wagi piłkarza, a także jego zdefiniowany poziom agresji. Rozgrywka często urozmaicana jest przez nagłe zmiany pogody, które skutecznie potrafią utrudnić mecz. Mówiąc krótko, FIFA 09 w sposób znaczący wyprzedziła swoje poprzedniczki i stanowi świetną zabawę dla kibiców piłki nożnej.

Gry towarzyskie na Xbox typu „hot seat”
Worms 2: Armageddon to kolejna odsłona sympatycznej gry ze skłóconymi robaczkami w roli głównej. Za pomocą turowej gry wcielić się można w drużynę niebezpiecznych robali, uzbrojonych po zęby w wymyślne rodzaje broni i walczących na różnorodnych polach walki. W części Armageddon pojawiają się nowe tryby gry – Fort Mode i Rope Racing, stanowiące przyjemne urozmaicenie. Tekken 6 - kto choć raz grał na automatach w którąkolwiek część z tej znanej od lat serii, ten wie, jak bardzo Tekken może wciągnąć. Jest to jedna z lepszych bijatyk, pozwalająca na grę kilkudziesięcioma bohaterami, z których każdy charakteryzuje się specyficznym, indywidualnym systemem walki. Gra polega na przejściu poszczególnych rund, w których trzeba się zmierzyć z coraz to lepiej wprawionymi w walce przeciwnikami. Wbrew pozorom, nie jest to wcale zadanie łatwe. Podczas rozgrywki na konsoli grać mogą jednocześnie dwie osoby, jednak ta perełka wśród gier towarzyskich na Xbox jest tak hipnotyzująca, że przyciągnie do ekranu również resztę gości - to pewne.