Dobrze dobrany garnitur - porady dla mężczyzn

Każdy mężczyzna powinien mieć dobrze dobrany garnitur. Istotne jest przy tym odpowiednie dobranie garnituru do sylwetki.

W szafie każdego mężczyzny nie może zabraknąć klasycznego garnituru. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym Panowie będą wyglądać dobrze i jak na prawdziwych mężczyzn przystało - elegancko.

 

 

  • Dobrze dobrany garnitur dla każdego
    Nikogo raczej nie zdziwi, że ciemne kolory sprawiają, że wyglądamy szczuplej, a jasne niestety na odwrót. Dlatego zaleca się pamiętać o tej zasadzie kupując nowy garnitur. Drugą regułą, dość znaną, jest to, że niscy Panowie powinny nosić marynarki i spodnie w jednolitym kolorze, zaś wyżsi mogą urozmaicać kolory i w żaden sposób im to nie zaszkodzi. Pamiętajmy jednak, że ciemny garnitur możemy założyć prawie na każdą okazję, jasny zaleca się tylko za dnia. Dobrze dobrany garnitur to przede wszystkim odpowiedni wybór marynarki.  To na niej, przede wszystkim, opiera się końcowy efekt. Istotna jest długość rękawów. Nie powinny być ani za długie, ani za krótkie. Najlepiej jeśli marynarka będzie o tak zwanej "szczupłej talii". Jest ona doskonale skrojona, dopasowana do budowy ciała, nigdy jednak za ciasna.
  • Moda a garnitury
    Od lat mężczyźni wybierając garnitur korzystają z jego uniwersalnej i klasycznej wersji, która nie podlega wpływom mody. Jednakże nie oznacza to, że tylko standardowy i ponadczasowy garnitur jest dobry. Dobrze dobrany garnitur to również ten, który pojawia się na pokazach mody, jeśli tylko jest, mimo swej oryginalności, ukazany w doskonałym stylu. Garnitury z wzorzystymi marynarkami optycznie skracają sylwetkę. Panowie nie mogą również zapomnieć o zasadzie, która mówi o tym, że w kamizelkach, jak i w marynarkach nie zapinamy ostatniego guzika.
  • Różne gusta mężczyzn
    Dobrze dobrany garnitur jest podstawą do eleganckiego wyglądu. Nie wszyscy Panowie chcą się jednak do niego ograniczać. Poszerzają w takim przypadku swoje horyzonty o fraki i smokingi. Jeżeli już mężczyzna zdecyduje się na eksperyment z frakiem, nie może zapomnieć o tym, że jego niezbędnym elementem jest wycięta z przodu w szpic biała kamizelka i koszula, która charakteryzuje się zagiętymi rożkami kołnierzyka. Poleca się również do tego kompletu czarne lakierki i białą muszkę. Jeśli chodzi o smoking to najważniejsza jest czarna muszka (biała dla kelnerów) i czarny pas smokingowy. Tutaj można również eksperymentować z kamizelką zamiast wspomnianego pasa.