Dolina Wulkanów w Andach

Księżycowy krajobraz, czyste powietrze, wodospady i dziedzictwo kulturowe Peru - to wszystko i wiele więcej oferuje do tej pory prawie nieodkryta przez turystów Dolina Wulkanów.

Kraina Wulkanów należy do dzikich, nieskażonych cywilizacją i pięknych rejonów Peru. Zachwyca surowością i prostotą. Wędrowców urzeka ponadto cudowna przyroda i krystaliczne powietrze. Leży na uboczu głównych szlaków transportowych, co powoduje trudności w dotarciu, ale nie umniejsza atrakcyjności tego pięknego miejsca.

 

  • Położenie Doliny Wulkanów
    Dolina Wulkanów, mało znany ale bardzo atrakcyjny turystycznie region, leży w południowej części Peru. Położona jest w prowincji Castilla i ma długość około 60 kilometrów. Obszar ten zamieszkiwany jest przez około 11 000 tysięcy ludzi, którzy zajmują się górnictwem, hodowlą i rolnictwem. Wyraźna piętrowość klimatu jest charakterystyczną cechą Doliny Wulkanów. Krainę wyróżnia niezwykły krajobraz wulkaniczny. Jest to zespół rowów tektonicznych o różnych kierunkach. Począwszy od epoki lodowcowej występowały tutaj liczne erupcje wulkaniczne. Dno doliny wypełniają potoki lawowe, kopuły lawy i stożki a także żyły złota. Kraina ta charakteryzuje się bogactwem obiektów przyrodniczych. Surowy i dziki krajobraz dostarcza wielu niesamowitych wrażeń.
  • Atrakcje krajobrazowe i turystyczne Doliny Wulkanów
    Formy wulkaniczne formacji Andahua należą do najbardziej znanych obiektów Doliny Wulkanów. Można tutaj obserwować i podziwiać księżycowy krajobraz, a także inne formy działalności wulkanicznej, jak kopuły, grzbiety, szczeliny i potoki lawowe. Godnym uwagi jest kanion Andaqua, który posiada urokliwe otoczenie: pola uprawne i dziką roślinność złożoną z kaktusów i sukulentów. Atrakcyjne i łatwo dostępne są dwa wodospady: Shinguallay i Pumajallo. Na jednym z brzegów znajduje się doskonały balkon widokowy. Nad wodą znajduje się wiszący mostek, który dodaje uroku i dostarcza emocji. Na uwagę zasługuje także szata roślinna bogata w przeróżne gatunki kaktusów. Duże zbiorowisko ruin kultur preinkaskich i inkaskich jest w okolicach Andaqua. Są to zachowane grobowce z kośćmi zmarłych, fragmenty kamiennych budynków i zagród, wyroby ceramiczne i ścieżki inkaskie. 
  • O ludziach w Dolinie Wulkanów
    Ludność miejscowa nosi tradycyjne stroje i kultywuje zwyczaje lokalne. Podczas świąt, organizowanych cyklicznie, można posmakować egzotyki tego miejsca. To właśnie święta są okazją do śpiewów, zabaw, gawęd, tańców i spotkań. Lokalna kuchnia jest tania, smaczna i oryginalna. Perłą Kastylii jest wioska Chachas wraz z kolonialnym kościołem Św. Piotra. Jest on najcenniejszym zabytkiem okolicy i jednocześnie najwyższym budynkiem. Ściany zdobią malowidła w renesansowym stylu. Został wpisany on na listę dziedzictwa kulturalnego i historycznego Peru. Natomiast naturalną atrakcją jest laguna Chachas. Miejscowi twierdzą, że jest to magiczne miejsce, gdzie łączą się trzy lokalne rzeczki. Dzikie ptaki licznie gniazdują nad wodą, a pstrągi pluskają w wodach laguny.