Domowe sposoby na cellulit

Domowe, nadzwyczaj łatwe i niezwykle skuteczne sposoby na cellulit: woda, masaże oraz zdrowe odżywianie.

Istnieje kilka nieocenionych, domowych sposobów na cellulit, które każda kobieta może stosować bez zbędnego wysiłku, a co najważniejsze - w zaciszu domowym. Naszym głównym pomocnikiem w tej walce będzie jeden z czterech żywiołów, dzięki któremu będziemy w stanie ostatecznie zwyciężyć tę bitwę.

Ujędrniająca moc wody
Woda posiada moc wygładzającą. Jeżeli masz możliwość regularnego chodzenia na basen – skorzystaj z niej. Wystarczy pływać raz w tygodniu, aby Twoje ciało stało się bardziej jędrne. Jeżeli jesteś osobą zapracowaną i nie możesz sobie na to pozwolić, ogranicz się do zabiegów domowych. Masuj miejsca narażone na występowanie cellulitu – pośladki i uda – strumieniem wody z prysznica. Rób to naprzemiennie, raz ciepłą, raz zimną wodą, ale pamiętaj o tym, aby zawsze kończyć zimnym strumieniem. Nie zapominaj także o innych formach ruchu, które przyczynią się do poprawienia wydolności Twojego organizmu – bieganie, jazda na rowerze czy spacer to doskonałe metody, które mogą zdziałać cuda, bowiem żaden krem ani pigułka nie spowodują utraty tkanki tłuszczowej, jeśli nie będziesz aktywna fizycznie. Nie są to typowe domowe sposoby na cellulit, ponieważ wymagają od nas większego wysiłku, ale ich efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Masaże i peeling
Doskonałym domowym sposobem na cellulit okazują się być masaże - możesz je wykonywać sama lub z towarzyszeniem partnera. Masuj przynajmniej raz w tygodniu dotknięte skórką pomarańczową partie ciała, podszczypując i ugniatając skórę w kierunku od kolan w górę, a także oklepuj i rozciągaj te miejsca. Możesz to robić za pomocą myjki nasączonej żelem do mycia, możesz użyć masażera z wypustkami na posmarowanej olejkiem skórze, ale też szczotki do masażu ciała na sucho. To jedna z najskuteczniejszych domowych metod na cellulit. W ostatnim czasie popularne stały się również tak zwane peelingi kawowe, które można przygotować w bardzo łatwy sposób: zbieramy fusy z kawy, dodajemy do nich żel po prysznic lub oliwkę, mieszamy, a następnie nakładamy peeling na szorstką rękawicę i masujemy ciało przez kilka minut. Po peelingu stosujemy balsam ujędrniający lub antycellulitowy dla wzmocnienia efektu.

Zdrowe odżywianie – ostateczne zwycięstwo nad cellulitem
Żadne zabiegi nie przyniosą jednak pożądanego skutku, jeżeli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Tak, drogie Panie – odpowiednia dieta jest zbawienna dla naszej skóry i może znacznie złagodzić objawy cellulitu. Skuteczne, domowe sposoby na cellulit polegają również na spożywaniu produktów zawierających antyoksydanty - w szczególności warzyw i owoców, które są bogate w witaminy wpływające na wzmocnienie tkanki łącznej skóry. Soja oraz jajka kurze zawierają lecytynę, która z kolei odpowiada za odbudowę ścianek komórek skóry. Nie zapominajmy o płynach - pijmy dużą ilość skrzypu, pokrzywy, herbaty zielonej lub czerwonej, dzięki czemu oczyścimy organizm z zalęgających w nim toksyn i złogów. Ograniczmy przy tym spożywanie alkoholu i napojów gazowanych. Nasza dieta powinna być ponadto uboga w sól i powinnyśmy jeść mniej, ale za to częściej. Jak widzimy, domowe sposoby na cellulit nie wymagają od nas wielkiego wysiłku, a mogą skutecznie zahamować proces pojawiania się cellulitu na tych partiach ciała, które powinny pozostać gładkie i jędrne.