Domowe sposoby na cienie pod oczami

Wiele kobiet boryka się z problemem cieni pod oczami, można mu jednak zaradzić i to w dość łatwy sposób.

Co ciekawe, problem ten dotyczy nie tylko dojrzałych kobiet, ale nawet młodych dziewczyn. Przyczyn jest wiele- rozpoczynając od nadmiernego stresu, braku snu czy nieprawidłowego odżywiania, aż po uwarunkowania genetyczne. Nawet jeśli bruzdy są głębokie, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zniwelowanie cieni pod oczami małym kosztem.

 

 

 

 • Zdrowotna moc ziół
  O tym, że zioła mają leczniczą moc, nie trzeba przekonywać. Odpowiednio dobrane, mogą być pomocne w poprawie wyglądu. Bez problemu w aptece można zakupić świetlik, z którego przygotowuje się napar, nasączając nim waciki i przykładając na 15-30 minut na powieki. Podobne działanie wykazują rumianek, bławatek czy lipa, które stosuje się tak samo jak napar ze świetlika. W sytuacjach kryzysowych, kiedy nie ma możliwości kupna ziołowych lekarstw, warto przyłożyć do powiek waciki nasączone zwykłą czarną herbatą (oczywiście wystudzoną), co odświeży i lekko rozjaśni okolice oczu. 
 • Warzywo wygrywa
  Jednym z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów jest przykładanie schłodzonych plasterków świeżego ogórka, który dodatkowo nawilża okolice oczu. Czas przykładania nie jest ściśle określony, ale powinien być to zabieg relaksacyjny, więc warto się odprężyć i zarezerwować sobie chwilę tylko dla siebie. Inne dobroczynne warzywo to ziemniak. Waciki należy nasączyć w wyciśniętym soku z ziemniaka i przyłożyć na powieki na około 10 minut. 
 • Odpowiednia dieta – klucz do sukcesu
  Doraźne stosowanie ziół i innych płynów nie przyniesie jednak oczekiwanych efektów bez odpowiedniego odżywiania się i dbania o kondycję fizyczną. Konieczne jest odpowiednie nawodnienie- dzienne spożycie wody powinno wynieść minimum 2 litry. Warto również pić herbatę bez cukru. Ponadto dieta powinna być bogata w witaminę K. Przykładem takiego produktu są brokuły. Powinno się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, oczywiście w miarę możliwości, albowiem nic tak nie wzmacnia organizmu jak witaminy i odpowiednie dotlenienie. Aktywność fizyczna pomoże zlikwidować ciągłe zmęczenie, a tym samym- przyczyni się do usunięcia cieni pod oczami. 
 • Wyjście awaryjne
  Jeśli cienie pod oczami występują okazjonalnie (na przykład po nieprzespanej nocy) warto zainwestować w delikatny, rozświetlający korektor, lecz powinien być on przeznaczony do stosowania pod powieki, inaczej może podrażniać skórę. Systematyczne stosowanie się do wskazówek pomoże zniwelować cienie pod oczami na dłuższy czas.