Domowe sposoby na zapuchnięte oczy

Odpowiednia dieta, napary z ziół i profesjonalne zabiegi kosmetyczne korzystnie wpływają na zapuchnięte oczy.

Jest wiele przyczyn, które powodują efekt zapuchniętych oczu. Od zmęczenia, braku snu czy stresu, po alergie i uczulenia na kosmetyki. Często spowodowane jest to także uwarunkowaniami genetycznymi. W tym przypadku nie da się całkowicie zlikwidować opuchnięć, jednak stosując się regularnie do poniższych rad jest możliwa poprawa wyglądu powiek.

Ziołowa terapia
Zapuchnięte oczy można leczyć, stosując odpowiednie zioła i napary z nich. W skład większości leków na opuchnięcia wchodzą właśnie wyciągi z naturalnych roślin. Bez problemu można zakupić w aptece bławatek lub lipę. Przygotować napar i przy użyciu wacików kosmetycznych, nakładać na powieki na około 20-30 minut. Dobrym pomysłem jest picie herbaty rumiankowej, która sprzyja regeneracji organizmu i łagodzi stany zapalne mogące być przyczyną zapuchniętych oczu. Bardzo istotną rolę pełni codzienna pielęgnacja. Wieczorem, przed pójściem spać, należy przygotować napar z suszonego ziela przywrotnika leśnego. Dwie łyżki ziół zalać 500 mililitrów zimnej wody. Podgrzewać przez pół godziny na bardzo małym ogniu i nie doprowadzić do wrzenia. Odcedzić. Kiedy płyn ostygnie, przemywać nim powieki oraz twarz. Raz przygotowany napar można używać przez 2-3 dni, a następnie przygotować nowy.

Warzywne lekarstwo
Warzywa nie tylko dobrze wpływają na figurę, ale także mogą wyleczyć zapuchnięte oczy. Bardzo dobre efekty daje świeży ogórek. Zimne plasterki ogórka należy nałożyć na powieki i odprężyć się. Pozostać w pozycji leżącej przez około pół godziny. Oczy od razu będą rozjaśnione, a opuchlizna się zmniejszy. Ponadto ogórek nawilży okolice oczu. Innym warzywem o dobroczynnych właściwościach jest ziemniak. Należy wycisnąć z niego sok, na przykład za pomocą robota kuchennego, który zmieli surowe ziemniaki. Następnie trzeba odcisnąć z masy sok i zamoczyć waciki kosmetyczne. Nakładać na powieki na około 10 - 15 minut.

Odpowiednia dieta
Aby efekty były jak najlepsze, a zapuchnięte oczy przestały być problemem, konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety. Bardzo niewskazane jest spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz stosowanie innych używek. Skóra zmienia koloryt (staje się szara), jest zmęczona i opuchnięta. Konieczne jest odpowiednie nawodnienie - należy spożywać minimum dwa litry płynów dziennie. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna, warto natomiast zrezygnować ze słodzonych napojów bogatych w szkodliwe substancje konserwujące. Dobroczynne działanie mają także ziołowe, niesłodzone herbaty. Dieta powinna być bogata w witaminę K, której przyjmowanie powoduje odświeżenie skóry i poprawę jej kolorytu. Warto zatem spożywać brokuły. Ponadto nie należy zapominać o regularnym wysiłku fizycznym, który wpływa korzystnie na poprawę wyglądu skóry. Wysiłek niweluje stres i zmęczenie, co pomaga usunąć efekt zapuchniętych oczu.

Pomocne zabiegi i kosmetyki
Dla tych, którzy oczekują natychmiastowych efektów, godne polecenia są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Ich cena zależna jest od rodzaju zabiegu, jednak te podstawowe można wykonać już za około 50 złotych. W gabinetach kosmetycznych stosowane są profesjonalne produkty, które posiadają aktywne składniki, silnie oddziaływujące na skórę. Ponadto warto zaopatrzeć się w kremy pod oczy i na powieki, które nawilżają i przez to łagodzą objawy zapuchniętych oczu.