Drenaż limfatyczny sposobem na cellulit

Piękna, gładka, zadbana skóra bez cellulitu, tak właśnie działa drenaż limfatyczny, zabieg masażu uciskowego, z którego można skorzystać w ośrodkach SPA, centrach zdrowia i odnowy biologicznej.

Cellulit, czyli nierówno odkładające się tuż pod skórą warstwy tłuszczu jest zmorą większości kobiet. Widoczny jest zwłaszcza w okolicach ud i pośladków, na brzuchu oraz w ramionach. Sprawia, że skóra w tych miejscach jest nieestetyczna, nierówna i tworzy maleńkie bruzdy albo dołki. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania tej niedoskonałości skóry jest drenaż limfatyczny.

Masaż największym wrogiem cellulitu

Jest rzeczą zupełnie naturalną, że tkanka tłuszczowa osadza się najczęściej w miejscach, które lubią ją magazynować. Są to najczęściej górne partie ud oraz okolice pośladków. Wraz z tkanką tłuszczową osadzają się tam toksyny nagromadzone w wyniku procesu przemiany materii. Skóra w miejscach osadzania się tkanki tłuszczowej jest nierówna i szorstka. Często skłonność do cellulitisu również jest uwarunkowana genetycznie. Panie, które czują się z nim niekomfortowo, a także panie, które chciałyby pięknie wyglądać w bikini mają możliwość skorzystania z masażu, noszącego nazwę drenaż limfatyczny.

Stuprocentowa skuteczność - drenaż limfatyczny

Pod tajemniczą nazwą kryje się specjalny rodzaj masażu, który ma na celu usprawnienie krążenia i pobudzenie pracy limfy. Zabieg wykonywany jest w ośrodkach SPA, odnowy biologicznej albo rehabilitacji. Polega on na masażu uciskowym. Fragmenty skóry z cellulitem są masowane powolnymi ruchami, w odpowiednich kierunkach. Dodatkowo, drenaż limfatyczny przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Produkty metabolizmu zostają odprowadzone przez limfę. Skóra jest dotleniona, lepiej ukrwiona, a co za tym idzie, staje się gładsza i zdrowiej wygląda. Warto pamiętać, że najlepszy rezultat przynosi cała seria, od 5 do 10 zabiegów. Drenaż limfatyczny oprócz tego, że jest skuteczny, posiada bardzo atrakcyjną cenę w granicach 50 złotych.

Masaż mechaniczny albo elektroniczny

Drenaż limfatyczny wykonywany jest mechanicznie przez masażystę. Możliwe jest także skorzystanie z elektronicznego masażu, wykonywanego specjalnym aparatem. Masaż takim urządzeniem przeprowadza się pod okiem terapeuty, w ośrodkach rehabilitacji lub centrach odnowy biologicznej. Aparat wyposażony jest w specjalne zakończenia do masażu uciskowego i masażu limfy. Używa się go wraz z mankietami, które zakłada się na wybrane części ciała, dotknięte cellulitem. W przypadku skorzystania z elektronicznego drenażu limfatycznego efekt jest równie zadowalający. Skóra bez cellulitu jest gładka w dotyku i atrakcyjnie wygląda.