Dziadkowie pod komórką: wybór telefonu dla seniorów

Oferta telefonów komórkowych dla seniorów wciąż się poszerza, zatem każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie.

Dzisiaj już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Komórka nie tylko ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, ale też może uratować życie. Dlatego jest coraz bardziej popularna wśród starszych osób. Wybór telefonu komórkowego dla seniora musi być przemyślany. Na rynku mamy ogromną ofertę komórek, niektóre jednak wyposażone są w zbyt wiele przycisków, utrudniających pracę nawet wprawionym użytkownikom. Ważne, aby telefon dla seniora był łatwy w obsłudze, bez zbędnych przycisków i skomplikowanych funkcji.

Specjalnie dla starszych użytkowników

Producenci coraz częściej kierują swoje produkty do osób starszych. Wiele firm stworzyło telefony specjalnie z myślą o seniorach. Jedną z najważniejszych cech takiego telefonu jest jego funkcjonalność. Tego typu komórki nie są skomplikowane w obsłudze, więc osoby starsze nie powinny mieć z nimi problemów. Dodatkową i niezwykle przydatną funkcją jest specjalny klawisz SOS. Za jego pomocą, w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, możemy automatycznie powiadomić zdefiniowanych wcześniej odbiorców. Starsi użytkownicy mogą wybrać też telefony dodatkowo wyposażone w radio FM, zestaw głośnomówiący czy nawet latarkę.

Im mniej, tym lepiej

Dla naszych dziadków dodatkowe „bajery” w telefonie nie są istotne. Najważniejsze, by telefon służył do dzwonienia i ewentualnie do wysyłania sms-ów. Osoby starsze nierzadko mają problemy ze wzrokiem, zatem jednym z głównych elementów telefonu jest duży wyświetlacz, niekoniecznie kolorowy, z czytelną czcionką oraz duże, dobrze wyczuwalne klawisze. Telefony zaprojektowane pod kątem osób starszych mają też głośne dzwonki i dużą skalę głośności w słuchawce. Ich dodatkowym atutem jest to, że mogą współpracować z aparatami słuchowymi. Niektóre aparaty wyposażone są też w suwakowe przełączniki, obsługujące kilka funkcji, np. włączanie radia, latarki czy blokada klawiatury. Nie trzeba zatem uczyć się specjalnej kombinacji klawiszy.

Szeroki wybór telefonów - do wyboru, do koloru

Telefon komórkowy dla seniorów nie musi swoim wyglądem przypominać kalkulatora. Na rynku znajdziemy wiele przyjaznych dla oka modeli, różnej wielkości i koloru. Producenci oferują nawet telefony rozsuwane lub z klapką. Każdy z nich ma wygodną obudowę i klawiaturę oraz zawiera wszystkie niezbędne dla seniorów funkcje. Na rynku znalazły się też telefony obsługujące SMSy, zatem dziadkowie mogą być w stałym kontakcie ze swoimi wnukami. Ceny telefonów dla seniorów nie są bardzo wygórowane, więc z pewnością każdy znajdzie idealny model dla siebie .