Efteling - bajkowy park rozrywki w Holandii

Efteling zaliczany jest do największych i zarazem najstarszych parków rozrywki na świecie, w którym magiczny świat wróżek i krasnali zaprasza całe rodziny.

Efteling to największy park rozrywki w Holandii i jeden z najstarszych tego typu parków na świecie. Założony w 1952 roku, w miejscowości Kaatsheuvel, w gminie Loon op Zandi. Obejmuje około sto sześćdziesiąt akrów. Przeznaczony jest nie tylko dla dzieci, ale zaprasza swoją bogatą ofertą, także dorosłych. Cały park obsadzony jest drzewami sosnowymi, z dużą ilościa stawów i ogrodów, z tysiącami, przepięknych kwiatów. Na czas świąteczny drzewa ozdobione są wielokolorowymi lampkami choinkowymi, przyciągając ogromną liczbę turystów.

Historia parku Efteling

Początkowo był to park z placem zabaw i Lasem Fairy Tale, który był domem dla około dziesięciu różnych bajek, wszystkie ożywione za pomocą oryginalnych rysunków, z oświetleniem i efektami dźwiękowymi. Naturalnej wielkości bajki, wyświetlane razem w scenerii lasu, okazały się ogromnym sukcesem. Stopniowo Efteling ewaluował, obecnie podzielony jest na cztery części: park rozrywki, czterogwiazdkowy hotel, pole golfowe i park wypoczynku z bungalami. Wydzielono także, znaczny obszar parku, na którym znajduje się teatr. Efteling podzielony jest tematycznie, pierwotnie dzielił się na cztery obszary: północ, południe, wschód, zachód, obecnie dzieli się na Świat podróży i Dzikie królestwo, zróżnicowane tematycznie. Jest magicznym miejscem, pełnym wróżek, krasnali, elfów i innych bohaterów, znanych i lubianych bajek.

Atrakcje i rozrywka parku Efteling

Efteling w swojej ofercie ma atrakcje, które przyciągną nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Znajduje się tutaj między innymi ogromny namiot, w którym dzieci mogą ulepić bałwana lub zjechać z ośnieżonej górki, miniciuchcia na pedały, labirynt przygód czy interaktywne , trzynastometrowe drzewo, opowiadające przeróżne historie. Park zaprasza na przejażdżkę po krainie, w której figury z piętnastu krajów oprowadzają gości po swoich miejscach, przedstawiając narodowe stroje i muzykę. Tym sposobem możemy poznać Chiny, Francję, Anglię lub Meksyk. Podróż odbywa się na długości dwustu czterdziestu metrów i trwa osiem minut. Do dyspozycji jest trasa biegów narciarskich, Zamek Duchów, Las Bajkowy i Lodowy Pałac. Całą rodziną można wybrać się do Krainy Laafów, gdzie pieszo lub z kolejki jednotorowej, poznaje się życie mieszkańców. Kolejka umieszczona jest powyżej zabudowań, dzięki czemu z góry można podziwiać ciekawe widoki. Ponadto nie brakuje w parku różnego rodzaju roller coasterów, torów bobslejowych i innych niezwykłych obiektów, takich jak największy w Europie, Latający Holender. W Efteling jest także Muzeum, w którym można zapoznać się z nadzwyczajną historią parku, zobaczyć unikalne figury, dziwne eksponaty i inne dzieła sztuki.