Ekscytujacy weekend w Berlinie

Odwiedzając stolicę Niemiec, trzeba pamiętać o jej różnorodności i wielokulturowości, wówczas można przeżyć niezapomniany, intensywny weekend w Berlinie.

Berlin to multikulturowa, współczesna metropolia, tętniąca życiem od rana do nocy. Jest, zarazem, miastem o wielowiekowej tradycji i burzliwej historii. Weekend w Berlinie to szansa na odkrycie niezwykłych zakątków oraz gwarancja wyśmienitej zabawy.

 

 

  • Berlin za dnia

Niemiecka stolica jest kolebką sztuki nowoczesnej, dlatego pobyt w mieście warto rozpocząć od wizyty w lokalnych galeriach. Za najważniejszą z nich uchodzi Muzeum Sztuki Współczesnej "Hamburger Bahnhof", dysponujące ogromną kolekcją obrazów i artystycznych instalacji. Następnie warto poświęcić trochę czasu na szybkie i dynamiczne zwiedzanie miasta. Do najważniejszych obiektów na mapie Berlina należy siedziba parlamentu, czyli słynny budynek Reichstagu. Spacer podczas weekendu w Berlinie powinien obejmować przedwojenny Stadion Olimpijski oraz mroczne zakamarki zabytkowego Dworca Zoo, położonego również w dawnym Berlinie Zachodnim. Nieodłącznym punktem programu popołudniowej wycieczki powinny być także pozostałości muru berlińskiego oraz Alexanderplatz. W trakcie tej fascynującej trasy warto zwrócić uwagę na charakterystyczne zdobienia Bramy Brandenburskiej oraz sąsiadujący z nią Pomnik Ofiar Holokaustu. Ciekawym miejscem jest również zlokalizowany na starówce plac Gendarmenmarkt, gdzie obok zabytków znajdują się godne polecenia restauracje i sklepy. Warto rozważyć także krótki odpoczynek w jednym z wielu pięknych parków, choćby w zjawiskowej scenerii Charlottenburg Park, położonego w zachodniej części miasta.

 

  • Berlin nocą

Wybierając się na weekend do Berlina, pamiętajmy, że znakiem rozpoznawczym miasta jest przede wszystkim bardzo wyrazista oferta kulturalno-rozrywkowa. Duży wybór pubów, klubów i dyskotek urozmaicają dodatkowo liczne imprezy plenerowe. Jesienią jest to Oktoberfest, gdzie od rana do nocy można rozkoszować się różnymi odmianami piwa i dobrym jedzeniem. Zwolennicy silniejszych wrażeń i elektronicznej muzyki mogą się wybrać latem na Paradę Miłości. Niezależnie od międzynarodowych festiwali we wszystkich niemal dziedzinach, w każdy weekend możemy liczyć na atrakcyjne koncerty i spektakle, odbywające się również na alternatywnych scenach The Prime Time Theatre czy Neukollner Oper. W Berlinie można poznać kulisy sztuki graffiti, posłuchać młodych talentów muzycznych oraz obejrzeć występy kabaretowe najsłynniejszych komików świata. Na koniec warto spróbować charakterystycznego dla regionu mocnego piwa. Dobrze pamiętać o tym, że ważnym rysem Berlina, obok rodzimej kultury niemieckiej, są także artystyczne i kulinarne wytwory kultury tureckiej, które również warto poznać.