Etykieta hazardowa, czyli jak zachowywać się w kasynie

Etykieta hazardowa to zbiór zasad obowiązujących w kasynie, dotyczy sposobu zachowywania się, ubioru i interakcji z innymi ludźmi.

Kasyno jest miejscem gdzie można spotkać bardzo wielu ludzi, a tam gdzie kontakty twarzą w twarz są na porządku dziennym musi obowiązywać etykieta hazardowa. Dzięki jej przestrzeganiu czas spędzony w kasynie będzie samą przyjemnością dla każdego gracza.

Podstawowe zasady etykiety hazardowej

Po pierwsze nie jest fair wobec innych chcących zagrać na automatach aby jedna osoba zajmowała więcej niż jeden z nich. To nie zwiększa szansy na wygraną, a jedynie zajmuje miejsce innym. Kolejnym aspektem jest niewłaściwe zachowywanie manier odnośnie komentowania kiepskich posunięć innych graczy lub ich umiejętności. Lepiej zachować swoje spostrzeżenia dla siebie. Palenie w kasynach nie jest zabronione, ale jeżeli mamy taką konieczność nie strząchajmy popiołu na podłogę i nie gaśmy papierosów na siedzeniach. Najlepiej jest poprosić obsługę o popielniczkę. Nie należy zwracać się również przeciwko niepalącym i przestrzegać znaków zakazujących palenia. Gdy zajdzie potrzeba aby opuścić miejsce gry niech nie będzie to długa przerwa z szacunku do innych współgraczy. Należy odwrócić swój kubeczek na żetony do góry dnem, pozostawić oparte o automat krzesło lub powiesić swoją kurtkę na oparciu. W niektórych salonach gry obowiązuje również etykieta ubioru i strój inny niż galowy nie jest akceptowany. Jest tak zwłaszcza w kasynach stacjonarnych i najbardziej popularnych wśród ludzi zamożnych.

Etykieta hazardowa: granie z innymi

Należy zadbać o prawidłowe ułożenie żetonów na stole. Te o nominałach najwyższych trzeba położyć na dole, a te o najniższych na górze. Ułatwia się tym prace krupierom, oraz unikanie oszustw z przekładaniem żetonów o niższych nominałach w razie braku wygranej. odnośnie ulubionej gry w kasynach black jacka, trzeba kierować się zasadą nie zabierania kart dopóki są zakryte oraz nie dotykania ich dopóki nie zostaną rozdane. Nie należy również bez pytania przyłączać się do gry. Etykieta hazardowa wymaga pytania o pozwolenia zwłaszcza gdy gra toczy się o wysoką stawkę. Mile widziane jest chwalenie osiągnięć przeciwników i gratulowanie im. Jeśli chodzi o sławną ruletkę etykieta wymaga przy przyłączaniu się do gry nie obstawiania dopóki krupier nie usunie markera z planszy wyników. Dlatego, że ewentualne wygrane będą rozdawane za wyniki obstawione wcześniej. Etykieta hazardowa obowiązuje zarówno w kasynach stacjonarnych jak i internetowych, a najważniejsza jest uprzejmość i racjonalne podejście do gry z innymi ludźmi.