Farbowanie włosów na blond – porady

Jeżeli chcesz odmienić swój wizerunek i pokazać swoje seksowne „ja”, postaw na farbowanie włosów na blond i olśnij wszystkich nowym kolorem.

Włosy w kolorze blond od zawsze kojarzyły się z kobiecością i seksapilem. Nie od dziś wiadomo także, że mężczyźni podobno "wolą blondynki" – do końca nie wiemy, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy, wiadomo jednak, że coraz więcej kobiet decyduje się na pożegnanie ze swoim naturalnym kolorem i podejmuje decyzję o farbowaniu włosów na blond. Żaden kolor nie potrafi tak doskonale nas odmłodzić i dodać świeżości, jak słoneczne, jasne pasma. Zanim jednak podejmiemy ten decydujący "blond krok", powinniśmy dowiedzieć się, jakich sposobów użyć, aby nasze włosy pozostały zdrowe i lśniące, a wybrany odcień spełnił nasze oczekiwania.

Jaki odcień blondu wybrać?
Farbowanie włosów na blond stało się bardzo modne. Mamy do wyboru ogromną ilość odcieni blondu, począwszy od popielatego, po ten miodowy lub złoty, a skończywszy na platynie. Kierując się wyborem odcieni, powinniśmy wziąć pod uwagę naszą karnację, kolor oczu i cerę. Dla dziewcząt o bardzo jasnej karnacji, błękitnych oczach i porcelanowej cerze z lekko zaróżowionymi policzkami odpowiedni będzie blond w bardzo jasnych odcieniach – platynowych. Dla ciemnych blondynek i jasnych brunetek znakomity będzie ciemniejszy, popielaty odcień. Złoty blond pasuje paniom, które zostały obdarzone ciepłą, beżowo – brzoskwiniową karnacją. Taki kolor fenomenalnie podkreśli także niebieską barwę oczu. Ważne, aby kolor włosów odzwierciedlał nasze wewnętrzne "ja".

Jak uzyskać idealny kolor?
Jeżeli jesteś blondynką lub jasną szatynką możesz pozwolić sobie na wykonanie zabiegu koloryzacji (rozjaśniania) w domu. Dla pań o ciemnych włosach zalecane jest udanie się do salonu fryzjerskiego – konieczne w tym przypadku jest "zdjęcie" koloru, co powinno być uczynione profesjonalnie. Kobiety o włosach w kolorze jasnego brązu, czy ciemnego blondu, mogą spokojnie rozjaśnić pojedyncze pasemka lub całe włosy o 2 – 3 odcienie. Istnieją także domowe sposoby rozjaśniania włosów. Napar z rumianku wzbogacony sokiem z cytryny pozwoli uzyskać efekt naturalnego rozjaśnienia, zastępując farbowanie włosów na blond. Zawsze możemy skorzystać z porady profesjonalisty. Nikt lepiej od doświadczonego fryzjera nie dobierze odpowiedniego dla nas koloru włosów.

Odpowiednia pielęgnacja
Musimy pamiętać o tym, że rozjaśniając włosy w dużym stopniu je uszkadzamy, powodując, że są one mniej odporne na czynniki zewnętrzne, bardziej podatne na łamanie, czy rozdwajanie się końcówek. Gdy zdecydujemy się na farbowanie włosów na blond, powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Na rynku jest dostępnych mnóstwo preparatów do włosów rozjaśnionych, które nie tylko je wzmacniają, ale także zapobiegają ich "żółknięciu". Idealne będą odżywki i maski do włosów, które zregenerują je nie tylko na zewnątrz, ale także odbudują ich strukturę od środka. Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, aby nasze włosy wyglądały zdrowo i pięknie.