Feng shui - sposób na mieszkanie zdrowo

Feng shui to pochodząca z Chin technika planowania przestrzeni, która wpływa na nasze życie, samopoczucie i całe otoczenie.

Feng shui to starochiński sposób między innymi na planowanie przestrzeni, tak aby każda z powierzchni spełniała kryteria energetyczne i ofiarowała nam dobrodziejstwo energii znajdującej się w danym polu. Głównym celem feng shui jest osiągnięcie równowagi świata ludzi ze środowiskiem naturalnym.

 

 

  • Wpływ feng shui na nasze samopoczucie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę dlaczego w jednym miejscu czujemy się dobrze, a w innym nie. Tak samo lepiej jest nam w jednym kąciku domu, a w innym nie, co powoduje, że omijamy to miejsce nawet przy sprzątaniu. Dlatego warto od razu zwrócić uwagę na to jak ustawiony jest dom i gdzie go stawiamy, a mianowicie działka musi być kwadratowa lub prostokątna. Dom powinien stać tak, aby umożliwiał wolną przestrzeń wokół niego na rośliny i inne formy życiodajnej energii takie jak woda, skalniaki czy krzewy.

 

  • Wpływ ustawienia pokoi na nasze życie

Wielką rolę według feng shui odgrywa również rozkład pomieszczeń w domu. Według tych zasad kuchnia jako najważniejsze pomieszczenie w domu nie powinna znajdować się koło łazienki, ale koło jadalni. W innym przypadku należy zastosować odpowiednie remedia, czyli przedmioty odwracające energię. Inna zasada głosi, że gdy wchodzimy do domu powinniśmy pierwsze pomieszczenie jakie zobaczymy urządzić na pokój dzienny, aby wpływało to na nas relaksująco. Nie należy mylić jednak tego z widokiem łóżka, które od razu wywołuje u nas senność. Ważnym elementem są lustra, które odbijają złą energię wyprowadzając ją z pomieszczeń. Do polepszenia stanu energii w sferach życia feng shui używa również kadzidełek, naczyń z wodą, świec, roślin i dzwoneczków w zależności od miejsc i sfer życia jakie mają ochraniać.

 

  • Siatka Bagua

To siatka przedstawiająca 9 sfer naszego życia, którą możemy nałożyć na nasze mieszkanie czy pokój i poprzez umieszczanie istotnych przedmiotów w poszczególnych sferach wspomóc te dziedziny naszego życia. Wyróżniamy sfery: kariera, związki, autorytety, bogactwo, zdrowie, pomocni ludzie, twórczość, wiedza i uznanie. Odpowiednie remedia zapewnia nam życie pełne sukcesów i powodzenia w pracy i miłości, czyniąc nasze życie ciekawym i spełnionym. Feng shui zapewnia ład i porządek, którego niekiedy w życiu nam potrzeba. Wiele osób nie wierzy w te zasady, a sceptyczny wgląd zawdzięczają wyłącznie swojej niewiedzy.