Fryzura na boba - do kogo pasuje?

Dzięki licznym możliwościom dostosowania fryzury na boba do kształtu twarzy pasować ona będzie wielu paniom, co udowodniły liczne gwiazdy a jej ułożenie nie nastręczny większych problemów.

Fryzura na boba ma wiele wersji, które pasują do różnych typów urody czy włosów i mogą tuszować liczne niedoskonałości urody. Boba można dobrać tak, że pasuje do niemal każdej twarzy. Fryzura ta została spopularyzowana w latach dwudziestych XX wieku, uchodząc za szokujący wyraz niezależności i ekstrawagancji. Obecnie wróciła moda na to wygodne, jednocześnie eleganckie i drapieżne cięcie, a kobiety mogą wybierać spośród wielu dostępnych wersji tego uczesania.

Bob o wielu obliczach
Fryzura na boba jest jedną z tych fryzur, które muszą być odpowiednio dobrane do kształtu twarzy, w przeciwnym razie wyraźnie uwidoczni niedoskonałości urody. Bob idealnie sprawdzi się w przypadku ostrych rysów i spiczastej brody, którą pomoże zatuszować. Idealnym przykładem może tutaj być Katie Holmes, która za pomocą boba złagodziła rysy twarzy, a jej broda przestała rzucać się w oczy. Klasyczna wersja boba, czyli cięcie do linii brody z cieniowaniem i grzywką jest doskonałym wyborem właśnie dla pań o twarzy trójkątnej. Doskonale będą w nim wyglądać także posiadaczki pociągłych twarzy, łagodząc rysy. Z kolei kobiety mające okrągłą twarz powinny zrezygnować z klasycznej wersji boba i wybrać wersję przedłużoną, na przykład z asymetryczną grzywką. Z kolei tak zwany odwrócony bob, czyli krótsze pasma z tyłu, niż z przodu, spopularyzowane przez Victorię Beckham, sprawdzi się przy niemal każdej twarzy. Warto także pamiętać, że charakterystyczna dla boba prosta grzywka będzie źle wyglądać w przypadku posiadaczek twarzy kwadratowej i okrągłej, co było widać na przykładzie Catherine Zety-Jones w filmie "Chicago". Na koniec należy wspomnieć, że fryzura na boba będzie najlepszym rozwiązaniem dla kobiet mających proste, gęste włosy.

Fryzura z charakterem
Zgodnie ze swoją historią, bob jest fryzurą wyrażającą niezależność i silną osobowość, dlatego zwykle nosiły go kobiety wyzwolone, należące do awangardy artystycznej, przełamujące stereotypy. Również dzisiaj drapieżny, a jednocześnie bardzo kobiecy bob doskonale pasuje do dynamicznych i pewnych siebie kobiet, dodając urodzie ekspresyjności. Fryzura na boba sprawdzi się również w przypadku kobiet żyjących w biegu oraz aktywnych, gdyż pielęgnacja i układanie boba nie są zbyt wymagające. Jeśli cięcie zostało wykonane precyzyjnie z odpowiednim cieniowaniem, a włosy są proste i w miarę gęste, wówczas wystarczy wysuszyć je, roztrzepać palcami i utrwalić lakierem. W przypadku włosów kręconych konieczna będzie codzienna stylizacja z prostownicą, zaś przy cienkich, niezbyt gęstych pasmach trudno będzie uzyskać typową dla boba objętość. Włosy mające tendencję do puszenia trzeba będzie ujarzmiać za pomocą jedwabiu do włosów i innych kosmetyków wygładzających fryzurę. Objętości fryzurze doda także pianka do włosów. Należy jednak zawsze pamiętać o regularnym podcinaniu, jeśli fryzura ma się układać, gdyż bob bardzo szybko traci swój fason, gdy tylko włosy zaczną odrastać.