Fryzury dla mężczyzn - nie zawsze musi być na jeża

Niekonwencjonalne i odważne fryzury dla mężczyzn, jak na przykład irokez czy zachodząca na twarz grzywka, są droga do oryginalnego wizerunku.

We współczesnych czasach mężczyźni ulegają fryzjerskim trendom podobnie jak kobiety. Szczególnie dobrą porą na zmianę fryzury lub jej regenerację jest wiosna, uznawana za moment odrodzenia. Pamiętajmy, iż każdy rodzaj fryzury dla mężczyzn, który wyróżnia go z tłumu jest lepszy niż przeciętna, banalna fryzura „na jeża”. Fryzura akcentuje bowiem nasz styl, sposób bycia, nasze zainteresowania lub środowisko, w którym się obracamy na co dzień.

Fryzura odzwierciedleniem stylu bycia
Kiedy wybieramy się do salonu fryzjerskiego, najlepiej mieć już z góry upatrzoną i wybraną fryzurę. Jedni wzorują się na uczesaniach słynnych aktorów, inni piłkarzy, a jeszcze inni pragną odnaleźć swój własny styl i wytrwale eksperymentują. Przy wyborze fryzury dla mężczyzn należy jednak pamiętać o tym, aby dobierać ją ze względu na swój wiek oraz styl, w jakim najlepiej się czujemy, ponieważ nieodpowiednio dobrana fryzura może nadać nam cechy śmieszności. Często też wybór naszej fryzury jest uwarunkowany sportem lub zawodem, który wykonujemy. Sportowcy wolą krótsze włosy, natomiast artyści i ludzie kultury preferują włosy dłuższe.

Przykłady męskich fryzur
Oryginalne fryzury dla mężczyzn to ciekawa propozycja wielu salonów fryzjerskich. Warto jednak zastanowić się nad tym, która z nich będzie pasować do cech naszego charakteru oraz do wyglądu twarzy. W ostatnich czasach prym wiodą zwłaszcza fryzury nowoczesne, które mają wpływ na to, iż mężczyzna uczesany w taki sposób jest uważany za oryginalnego i odważnego. Przykładem takiej fryzury jest fryzura typu irokez. W tym przypadku włosy są obcięte w taki sposób, iż boki są krótsze, natomiast góra i tył dłuższa. Fryzura ta jest bardzo praktyczna w utrzymaniu, bowiem wymaga jedynie układania za pomocą żelu albo pasty. Drugą modną fryzurą jest fryzura z dłuższą grzywką, która charakteryzuje się tym, iż włosy są średnio krótkie, a grzywka zdecydowanie dłuższa i opadająca na czoło. Trzecim i ostatnim przykładem wyjątkowej fryzury dla mężczyzn jest tak zwana rozwydrzona fryzura. Włosy są w tym przypadku średniej długości, pocieniowane na całości, a dla osiągnięcia finalnego efektu ułożone za pomocą suszarki oraz wosku. Zauważmy, że prezentowane fryzury dla mężczyzn przeznaczone są dla włosów różnej długości, wśród których każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Pełnej porady należy jednak szukać w zakładzie fryzjerskim, w którym specjaliści doradzą nam, jaka fryzura będzie do nas najlepiej pasować.