Fryzury emo dla dziewczyn i chłopaków

Fryzury emo oferują prawdziwą oryginalność stylu, dlatego z pewnością pozwolą wyróżnić Ci się z tłumu!

Tego typu uczesania są szczególnie korzystne dla osób o cienkich włosach, ponieważ fryzury emo zwiększają ich objętość. Jeśli więc Twoje włosy są cienkie i wyglądają jakby było ich niewiele, tego rodzaju fryzura jest wprost idealnym rozwiązaniem. Wielu ludzi kojarzy uczesania w stylu emo z drastycznymi zmianami na głowie, niepotrzebnie. Tego typu fryzury nie muszą oznaczać zmian długości włosów czy kształtu fryzury. 

Jakie uczesania oferuje styl emo? 

Fryzury te mają na celu podkreślenie naszej wyrazistości poprzez zwiększenie objętości fryzury, długie grzywki opadające na twarz i często jaskrawe kolory takie jak niebieski, różowy czy zielony. Charakterystycznym elementem fryzury emo jest właśnie jest ukośna, asymetryczna grzywka zaczesywana na twarz, często zasłaniająca oko. Może się wydawać niewygodne, ale daje naprawdę ciekawy efekt. Fryzury emo powinny współgrać z resztą elementów ważnych dla tego stylu takich jak: ubiór, makijaż, słuchana muzyka. W tym stylu ważna jest zewnętrzna ekspresja, która ma kontrastować z wewnętrzną emocjonalnością, ponurością i nieśmiałością.

Najczęściej wybierane przez mężczyzn fryzury to włosy o długości sięgającej do brody, grzywka zasłaniająca oczy i często dużą część twarzy – w końcówki należy wcierać żel, który je usztywni i sprawi wrażenie jakby były ostre. Dodatkowo pojawiają się jaskrawe pasemka w nienaturalnych odcieniach, jednak nie wszyscy panowie je preferują. Ciężar fryzury skupia się na jej przedniej części, włosy opadające na twarz a krótkie z tyłu głowy. Jeśli chodzi o długie włosy (głównie w przypadku żeńskiej fryzury) grzywka również opada na twarz i jest długa oraz ciężka. Cięcia oraz cieniowanie fryzury pozwalają na podniesienie włosów i nadanie im objętości, niekoniecznie są związane ze zmianą długości.

Połączenie mody i fryzur

 Fryzury emo dla dziewczyn charakteryzują się jaskrawymi barwami, z daleka widocznymi na ulicy oraz pasemkami wplecionymi w naturalny kolor. Najmodniejsze kolory włosów to: czarny, zielony, niebieski oraz różowy. Takie farby nadają fryzurom niesamowity wygląd na przykład poprzez wplatanie jasnych pasemek w ciemne włosy.

Fryzury emo są ekstrawaganckie, pozwalają na podkreślenie stylu ubierania się nawiązującego na przykład do słuchanego gatunku muzyki. Uczesania powinny idealnie współgrać z noszonymi ubraniami czy preferowanym makijażem, nie kontrastować. Jednocześnie taka fryzura powinna od razu sygnalizować przynależność jej właściciela do danej subkultury. Moda na fryzury emo jest bardzo rozpowszechniona i popularna wśród młodych ludzi na całym świecie, bez względu na płeć czy pozycję społeczną. Aby podkreślić swoją indywidualność i utożsamianie się z subkulturą emo, nie można obejść się właśnie fryzury, która dopełni nasz wizerunek.