Fryzury z włosów półdługich

Popularny kucyk, romantyczne fale i loki czy awangardowe cięcie to tylko niektóre z wielu fryzur, które można stworzyć mając włosy półdługie.

Włosy półdługie są idealnym rozwiązaniem pomiędzy trudnymi w utrzymaniu, długimi włosami, a chłopięcymi krótkimi fryzurami. Długość „do ramion” pomaga w poprawie proporcji różnych części twarzy. Kiedy włosy są cieniowane, z tak zwanymi „pazurkami”, rysy twarzy stają się łagodniejsze. Istnieje mnóstwo pomysłów na fryzury z włosów półdługich, rozpoczynając od klasycznych, aż po te awangardowe, na które decydują się bardzo pewne siebie kobiety.

 • Klasyczny kucyk
  Rano kobiety często nie mają czasu na tworzenie wyszukanych fryzur. Włosy półdługie są doskonałym materiałem do tego, aby zrobić z nich klasycznego, stylowego kucyka, który pasuje do niemalże wszystkich kreacji. Nałożyć piankę modelującą na umyte i dokładnie rozczesane włosy. Wysuszyć, nawijając pasma na okrągłą szczotkę. Następnie zebrać włosy do tyłu i związać je wysoko cienką gumką. Można także jednym pasmem obwiązać gumkę tak, aby nie była widoczna i spiąć końcówkę wsuwką. Fryzurę spryskać lakierem.
 • Proste cięcie
  Włosy półdługie będą korzystnie wyglądać, jeśli grzywka będzie ścięta na prosto i będzie sięgać mniej więcej do linii brwi. Pasma suszyć na okrągłej szczotce, najlepiej z dodatkiem ochronnego kremu, balsamu lub sprayu, który zapobiega uszkodzeniom wynikającym z gorącego powietrza suszarki i temperatury prostownicy. Po wysuszeniu podzielić włosy na części i spiąć klamrami lub wsuwkami, aby móc partiami je prostować. Zacząć od najgłębszych pasm, od nasady po końcówki, używając prostownicy do włosów. Pod koniec prostowania włosy spryskać nabłyszczającym lakierem.
 • Romantyczne loki
  Fryzura, która pasuje zarówno na randkę, jak i do delikatnych sukienek i eleganckich kreacji. Włosy wysuszyć i nanieść piankę na kosmyki, podkreślającą skręt fal i loków. Mniej więcej od połowy długości zakręcić pasma lokówką. Nie należy zaczynać od nasady włosów, albowiem fryzura nie będzie wyglądać naturalnie. Spryskać lakierem. Jeśli grzywka jest długa, należy zaczesać ją na bok i utrwalić odpowiednim kosmetykiem. Loki mogą być lżejsze i grubsze, jeśli zamiast lokówki zastosuje się grube wałki. Wilgotne włosy należy nawinąć na wałki i wysuszyć. Następnie zdjąć wałki i delikatnie rozdzielić pasmami. Utrwalić lakierem zwiększającym objętość.
 • Oryginalna odmiana
  Dla odważnych kobiet dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowane cięcie. Z Tyłu głowy włosy półdługie powinny być krótsze, natomiast boki dłuższe. Grzywka powinna być zaokrąglona i zakrywać delikatnie brwi, aby złagodzić nieco geometrycznie ścięte boki. Pasma należy wygładzać prostownicą, z użyciem ochronnych kosmetyków. Włosy półdługie idealnie nadają się także do wykonania koka. Pasma należy delikatnie zakręcić z tyłu głowy i podpiąć czarnymi wsuwkami. Końcówki lekko natapirować. Grzywkę zaczesać na bok. Całą fryzurę utrwalić mocnym lakierem. Dodatkowo można wpiąć we włosy ozdobne wsuwki lub założyć elegancką opaskę, która podtrzyma krótsze kosmyki i nada fryzurze oryginalnego wyglądu.