Gdzie i jak ukryć kocią toaletę?

Ukrycie kociej toalety może nastapić przez schowanie jej do szafki, kolorystyczne dopasowanie do reszty otoczenia lub nadanie jej stylowego wyglądu.

Kocia toaleta to dla wielu właścicieli tych zwierząt problem z zakresu aranżacji wnętrz. Nie zawsze pasuje ona stylistycznie do naszego mieszkania, a rzadko kiedy mamy możliwość, aby umieścić ją w pomieszczeniu, do którego nie zajrzą nasi goście czy krewni. Z jednej strony nie powinna być ona zbyt widoczna dla innych, a z drugiej, nie może znajdować się w miejscu zupełnie niedostępnym. Najważniejsze jest przecież to, aby kot miał zapewniony do niej swobodny dostęp o każdej porze dnia i nocy. Istnieje kilka metod pomysłowego ukrywania kociej toalety.

 • Kuweta w łazience
  Najlepiej ukryć kocią toaletę w łazience. Stanowi ona dyskretne pomieszczenie, z którego nie będą docierać nieprzyjemne zapachy. Ustawiając w niej kocią toaletę, należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze pozostawiać lekko uchylone drzwi, dzięki czemu kot nie będzie miał problemu, aby się do niej dostać. Można także spróbować wyciąć na dole drzwi niewielki, kwadratowy otwór i zamontować do niego klapkę na zawiasach. W ten sposób kot będzie mógł się swobodnie dostać do swojej kuwety, nawet wtedy, gdy drzwi łazienkowe zostaną zamknięte.
 • Dopasowanie kolorystyczne
  Jeśli nie chcemy, by toaleta naszego pupila zbytnio rzucała się w oczy, dobrze jest dopasować ją kolorystycznie do wystroju pomieszczenia, w którym się znajduje. Można zakupić kuwetę w tym samym kolorze co płytki podłogowe, bądź otaczające ją szafki. Będzie także mniej przykuwać uwagę, gdy zostanie umieszczone w niewielkiej wnęce lub kącie. Dobrze, aby łączyła się z innymi akcesoriami pomieszczenia.
 • Kocia szafka
  Niezwykle ciekawy jest pomysł, aby ukryć kocią toaletę w szafce. Nie tylko pasuje ona wizualnie do wystroju wnętrza, ale i zapewnia kotu trochę intymności. Można ku temu przeznaczyć, na przykład szafkę łazienkową znajdującą się pod zlewem. W niektórych sklepach można dostać gotowe, plastikowe drzwiczki dla kotów, które da się łatwo zamontować w każdej szafce czy drzwiczkach – dostępne są w różnych kolorach. Jeżeli ktoś lubi majsterkować, to może samemu wyciąć w drewnianej szafce oryginalne wejście dla kota o dowolnym kształcie.
 • Kuweta kryta
  Niestety czasami łazienka, którą posiadamy jest zbyt mała, by ukryć kocią toaletę. Co zrobić w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem jest zakupu kuwety krytej. Posiada ona wbudowane filtry węglowe, które skutecznie oczyszczają powietrze oraz wysoki daszek, zakrywający wszelkie nieczystości. Dzięki temu możemy ją bez przeszkód umieścić w każdym pomieszczeniu. Zamknięta szczelnie kuweta uniemożliwia również rozsypywanie kotu żwirku. Jest to szczególnie ważne zabezpieczenie w przypadku kotów uwielbiających zabawy w „piaskownicy”. Jej dodatkowym atutem są przeźroczyste drzwiczki, które pozwalają na łatwą i szybką naukę kota korzystania z nowej toalety.
 • Osłonka wiklinowa
  Najlepszym rozwiązaniem, aby w łatwy i szybki sposób ukryć kocią toaletę jest zakup osłonki wiklinowej. Z zewnątrz przypomina ona nieco budkę dla kota, którą można idealnie wkomponować w większość mebli. Wystarczy tylko nałożyć ją na mało atrakcyjną kuwetę. Pozwala ona również na schowanie pod nią worka ze żwirkiem, czy łopatki do sprzątania. Ponad to znakomicie zastępuje górną pokrywę kuwety oraz zapewnia kotu znacznie więcej przestrzeni. Umożliwia dobrą cyrkulacje powietrza i większy dostęp światła do wewnątrz, a także skutecznie zapobiega rozsypywaniu się żwirku. Koty uwielbiają wiklinę i chętnie do niej wchodzą. Mają zapewniony w niej swój własny kąt. Jeżeli nie stać nas na zakup specjalnej osłonki na kuwety, możemy ukryć kocią toaletę pod zwykłym, szerokim koszem wiklinowym, wycinając w nim wejście dla kota.