Idealna sukienka koktajlowa: jak ją wybrać

Kolor dopasowany do typu urody , a do tego modny fason, zapewniający jednak swobodę ruchów- wybranie idealnej sukienki koktajlowej wymaga czasu, ale jest możliwe.

Każda kobieta marzy, by wyglądać pięknie. Idąc na przyjęcie, panie szczególną uwagę przykładają do biżuterii, fryzury i stroju, którym najczęściej jest właśnie sukienka. Może to być klasyczna mała czarna, albo najmodniejsza w tym sezonie sukienka w kolorze neonowym. Najlepszym wyborem jest strój, w którym nie tylko dobrze się wygląda, ale także taki, który daje poczucie komfortu. Warto kierować się tym przy wyborze sukienki koktajlowej, a z pewnością nie przejdzie się niezauważoną.

Jaką sukienkę wybrać?
Pierwszym krokiem jest określenie jaka ma być sukienka i na jaką okazję jest przeznaczona. Jeżeli jest to przyjęcie weselne lub eleganckie spotkanie, sukienka nie powinna odkrywać zbyt wiele. Szczególnie ważne jest, aby nie była zbyt krótka. Jeśli osoba, która ją nosi nie ma już 20 lat, takie połączenie może być uznane za wulgarne. Natomiast, jeżeli chodzi o kolor stroju, panuje obecnie dowolność w tej kwestii. Oczywiście zawsze sprawdzi się tak zwana mała czarna, ale dozwolone są także pastele czy ostrzejsze kolory. Szczególnie modne są obecnie sukienki w soczystych barwach. Biel uznawana jest zaś za nową czerń. Należy przy tym pamiętać o tym, by w takiej sytuacji nie przesadzić z dodatkami. Wybierając się na letnie przyjęcie czy wieczorne wyjście ze znajomymi można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jeżeli więc któraś z pań jest posiadaczką nienagannej figury, długość sukienki nie jest już tak ważna, dodatkowo można wybrać sukienkę koktajlową z wycięciami lub we wzory.

Wygoda tez jest ważna
Niemniej istotne od wyglądu sukienki jest to, czy zapewnia ona komfort noszenia. Aby czas, który spędzony zostanie na przyjęciu nie był czasem frustracji i poczucia dyskomfortu, warto zadbać o idealnie skrojony strój. Wybierając sukienkę trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak materiał, z którego jest wykonana zachowuje się w ruchu oraz czy sukienka nie odstaje lub nie marszczy się np. przy zamku. Równie ważne przy wyborze sukienki jest to, by pamiętać o odpowiedniej bieliźnie, jaką musimy pod nią założyć. Bardzo nieestetycznie wyglądają bowiem elementy niedopasowanej bielizny wystające spod sukienki. Jeżeli chodzi o sam fason sukienki obecnie modne jest bardzo wiele wzorów od rozkloszowanych dołów przez sukienki w stylu empire po te dopasowane. Najważniejsze jest, aby bez względu na najnowsze trendy zawsze wybierać krój dopasowany do figury. Zapewni to nam nie tylko zachwyt innych, ale także dobre samopoczucie. Ubranie, które uwiera czy zsuwa się spowoduje tylko niepotrzebny stres. Jeżeli natomiast sukienka koktajlowa ma służyć także na inne okazje, warto wybrać model klasyczny w kolorach: czarnym, szarym lub granatowym. Można w ten sposób elegancką kreację zmienić w strój nieco mniej zobowiązujący.