Impreza po rozwodzie - jak świętować swoją wolność

Mimo wzbudzanych kontrowersji i wysokich kosztów organizacji, innowacyjne i różnorodne imprezy po rozwodzie zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników.

Kolejne obyczajowe tabu zostało przełamane. Uważany do niedawna za życiową porażkę rozwód, dziś dla wielu jest okazją do hucznej zabawy. Rozstanie z byłym małżonkiem w gronie bliskich świętowały już między innymi takie gwiazdy jak Britney Spears i jej były mąż Kevin Federline czy Katie Price Zainteresowanie imprezami po rozwodzie rośnie z każdym rokiem również w Polsce, a wraz z nim zwiększa się zapotrzebowanie na tego typu przyjęć.

Wszystkie chwyty dozwolone
Atrakcje pojawiające się w programie imprez po rozwodzie swoją formą bardzo przypominają zabawy typowe dla wieczorów panieńskich i kawalerskich oraz wesel. Nie brakuje tu licznych elementów rozrywkowych, głośnej muzyki, alkoholu i świętowania z najbliższymi wejścia w nowy etap życia. Imprezy po rozwodzie mają jednak zupełnie inny charakter niż wymienione wyżej wydarzenia. Założeniem przyjęcia rozwodowego jest bowiem przede wszystkim podkreślenie zakończenia nieudanego związku i ostateczne zerwanie z przeszłością i byłym partnerem. Z tego powodu duża część atrakcji przewidzianych w programie imprezy porozwodowej wymierzona jest w samą instytucją małżeństwa lub bezpośrednio w byłego małżonka. Do najciekawszych zabaw tego rodzaju należy zaliczyć darcie wspólnych zdjęć małżonków, topienie obrączki w toalecie oraz rzut lotkami lub burakiem w podobiznę byłego partnera. Organizatorzy i uczestnicy przyjęć rozwodowych są zgodni, że impreza jest tym ciekawsza i bardziej udana, im bardziej oryginalne są zorganizowane dla jej uczestników atrakcje. Nic więc dziwnego, że oferta firm organizujących przyjęcia jest stale wzbogacana o nowe, nierzadko bardzo kontrowersyjne elementy.

Szampańska zabawa za wszelką cenę
Przyjęcie z okazji rozwodu nie musi mieć formy zwykłej zabawy w gronie znajomych w klubie czy restauracji. Impreza taka może odbyć się w luksusowym spa, domku letniskowym albo na statku w trakcie weekendowego rejsu. Urozmaicić można również zwykłą zabawę w lokalu, na przykład poprzez zorganizowanie jej w wybranej stylizacji. W trakcie takiego przyjęcia do tematyki zabawy mogą nawiązywać stroje uczestników, serwowane potrawy czy wystrój sali. Kulminacyjnym momentem imprezy po rozwodzie może być wręczenie rozwodnikowi prezentów oraz krojenie okolicznościowego tortu, który swoim wyglądem bezpośrednio, a czasem wręcz bardzo brutalnie, nawiązuje do rozstania. To, jaki kształt ostatecznie będzie miała impreza po rozwodzie, zależy przede wszystkim od upodobań rozwodnika oraz oczywiście przewidzianego na organizację przyjęcia budżetu. Koszty imprezy zorganizowanej przez profesjonalną firmę zależne są od ilości gości oraz rodzaju przewidzianych atrakcji i wahają się od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie jest to więc przedsięwzięcie tanie, jednak w opinii osób, które decydują się na zorganizowanie imprezy po rozwodzie, z pewnością jest to zabawa warta każdych pieniędzy.