Istota perfum: dlaczego tak chętnie po nie sięgamy?

Człowiek od zawsze zmagał się z problemem pozbycia się brzydkich woni i poszukiwał istoty perfum, połączenia przyjemnego zapachu z trwałością.

Większość ludzi posiada chociażby jedną buteleczkę dobrych perfum lub wody toaletowej w swojej kosmetyczce. Istotą perfum, czynnikiem skłaniających konsumentów do ich stosowania, jest przede wszystkim dążenie człowieka do dbania o estetykę i higienę. Również chętnie otacza się zapachami i stara się utrwalić ulotną ich woń tak, aby unosiła się ona jak najdłużej.

Poszukiwania istoty perfum

Zmysł powonienia odgrywa bardzo ważną i istotną rolę w życiu człowieka, który lgnie do tego, co mu się podoba i co sprawia przyjemność. Korzysta przy tym nie tylko ze zmysłu wzroku czy dotyku, ale przede wszystkim ze zmysłu powonienia, który jako pierwszy reaguje i przekazuje informacje do mózgu. Często, tak zwane pierwsze wrażenie jakie wywiera się na drugiej, nowopoznanej osobie, to nic innego jak jej reakcja na zapach oraz wytwarzane przez ciało feromony. Niewiele z nas lubi wdychać brzydkie wonie i opary, dlatego też człowiek od dawna starał się znaleźć sposób jak je unieszkodliwiać albo kamuflować. W ten sposób powstały różnego rodzaju substancje zapachowe, o niejednakowym stopniu wytrzymałości. Istotą perfum jest przede wszystkim utrzymywanie ładnego zapachu na ciele przez kilka godzin, tak aby po długim czasie nadal był świeży. Wybierając te najlepsze, prawdziwe trzeba także zapłacić za nie dość wysoką cenę. Wystarczy jednak otulić ciało lekką mgiełką, aby potem przez cały dzień cieszyć się jej przyjemną wonią.

Istota perfum - dążenie do doskonałości

Ludzie wytwarzają feromony, które informują ich wzajemnie o swojej atrakcyjności lub jej braku. Istotą perfum nie jest zabicie ich woni, ale wzmocnienie lub zneutralizowanie, tak aby nie wywoływały negatywnych wrażeń lub, aby oddziaływały silniej na zmysły drugiej osoby. Kolejnym problemem z jakim człowiek się zmaga to jego potliwość. Niestety pot utrzymujący się na skórze ma niemiły, często lekko kwaśny zapach. Niwelowanie przykrej woni oraz zakamuflowanie jej przyjemną i świeżą to istota perfum. Ludzie sięgają także po nie by za ich pomocą wyrazić własną osobowość. Człowiek, nie tylko całą swoją postawą i zachowaniem, sygnalizuje kim jest. Także poprzez starannie dobrane dodatki, jak biżuteria czy właśnie zapach, przejawia swój charakter. Mężczyźni zazwyczaj używają jednych, ulubionych perfum przez lata. Kobiety natomiast potrzebują otaczać się różnymi woniami, zależnie od okazji czy nastroju. Istotą perfum jest połączenie wszystkich tych cech w jednym, małym flakoniku, co stanowi nie lada wyzwanie.