Jabłkowy sok życia

Spożywanie jabłek a co za tym idzie również mętnych soków jabłkowych zapobiega nowotworom i starzeniu się oraz wspomaga ogólną odporność organizmu.

Wrocławscy  naukowcy udowadniają, że mętne soki jabłkowe zawierają cztery razy więcej związków z grupy polifenoli (głównie flawonoidów) niż soki klarowne.

Flawonoidy to związki organiczne występujące w wielu organizmach roślinnych. Pełnią rolę barwników i przeciwutleniaczy oraz chronią rośliny przed licznymi chorobami, działaniem słońca, grzybów i insektów. Wykazują także silne działanie przeciwnowotworowe, niszczą wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają procesy starzenia się skóry.

W dobie walki z chorobami nowotworowy spożywanie mętnych soków jabłkowych stanowi istotny element  profilaktyki tego groźnego schorzenia. Dostęp do świeżych soków jabłkowych jest już w Polsce bardzo dobry i cieszą się one rosnącą popularnością. Jedną z najbardziej znanych firm produkujących  świeże soki jabłkowe jest MARWIT. Spółka, od lat obecna na rynku świeżych soków owocowych i warzywnych, ma doskonale zorganizowaną sieć dystrybucji co pozwala na codzienne dostawy soków do większości miast w kraju, a także w Berlinie.

Jabłkowe soki MARWITU mają wspaniały smak świeżych, słodkich polskich jabłek  najwyższej jakości. Dzięki zawartości licznych biologicznie czynnych związków, wykazują one wspomnianą już wcześniej wysoką aktywność przeciwnowotworową, przeciwutleniającą oraz obniżającą w organizmie poziom cholesterolu (w wyniku wiązania go przez błonnik). Owoce te,  jak również ich przetwory, obniżają  ryzyko astmy, cukrzycy i otyłości. Jabłka mogą być spożywane w postaci świeżej i przetworzonej. W Polsce około 50 proc. ich zbiorów przerabia się na klarowne soki, koncentraty i wina. W trakcie tego procesu tracone są zawarte w nich cenne dla zdrowia substancje. Mętny, produkowany bez konserwantów,  naturalny  sok jabłkowy  MARWITU zapewnia więc pełną zawartość kluczowych dla organizmu substancji odżywczych oraz pozwala prowadzić skuteczną profilaktykę wielu groźnych chorób, w tym dżumy naszych czasów: nowotworów.