Jak dopasować suknię ślubną do figury?

Wybierając suknię ślubną kobiety o różnych figurach powinny zwrócić uwagę na inne elementy. Dlatego też warto pamiętać o tym, jak skutecznie zamaskować bądź podkreślić niektóre szczegóły.

Bez względu na wygląd tego dnia pragnie się być piękniejszą. Dlatego też, kierując się wyborem tej jednej sukni warto zwrócić uwagę na szczegóły swojej sylwetki. Dopasowanie sukni ślubnej do figury zapewni pannie młodej nie tylko piękny wygląd, ale również komfort i dobre samopoczucie.

Dopasować do figury

Dla pań o sylwetce gruszki, czyli o wąskich ramionach i talii, ale szerokich biodrach, najlepszy byłby tzw. typ Princess. Jest to suknia o wąskim stanie i szerokiej spódnicy, która skutecznie ukryje niedoskonałości sylwetki. Niewskazane są wąskie kreacje, eksponujące to, co należałoby ukryć. Kobiety obdarzone obfitym biustem, rozbudowaną linią ramion, krągłymi biodrami oraz brakiem wyraźnego wcięcia w talii, a więc o figurze jabłka, powinny zwrócić swoje zainteresowanie ku sukniom w kształcie litery A. Jest to fason o wąskiej górze i spódnicy o kształcie trapezu. Gorset posiada po bokach zaszewki, które niezbyt wyraźnie podkreślają talię, jednocześnie podtrzymując biust. Można także dobrać delikatną narzutkę na ramiona. Wskazane jest jednak zrezygnowanie z rzucających się w oczy ozdób i wybranie prostego modelu.

Zamaskować defekt suknią ślubną

Panie o figurze klepsydry (szerokie ramiona, obfity biust, wcięcie w talii, szerokie biodra, zarysowane pośladki) także powinny wybierać suknie typu A. Spódnica zamaskuje biodra i pośladki, zaś dla osiągnięcia efektu wyszczuplenia górnej części ciała dobrze jest włożyć sukienkę z rozszerzającymi się ku dołowi rękawami. Dla kobiet o wąskich biodrach i talii oraz szerokich ramionach (odwrócony trójkąt) sugerowane są kreacje dwuczęściowe, z delikatnym, dyskretnym gorsetem oraz „cięższej” spódnicy z materii błyszczącej lub wzorzystej. Nie należy natomiast wybierać sukni z marszczeniami przy ramionach czy wszelkiego rodzaju bufkami. Panny młode o niewyraźnie zarysowanej talii (np. z powodu ciąży) powinny zwrócić uwagę na fason Empire. Odcięty pod biustem stan wysmukla sylwetkę, zaś spódnica, uszyta z delikatnych, lejących się materii, maskuje brzuch.
Warto pamiętać, że podniesiona talia lub tren zamaskują niski wzrost, zaś bufiaste rękawy oraz obniżona talia zaznaczona szerokim pasem odwrócą uwagę od wysokiego wzrostu. Zbyt duży biust pomoże zamaskować dekolt w kształcie serca lub litery V, zaś zbyt mały – bogato zdobiony stan przy gładkiej spódnicy. Natomiast do odwrócenia uwagi od zbyt szerokich ramion sugerowany jest dekolt z szelką wiązaną na szyi.