Jak dyskretnie ukryć malinkę

Sposobów na to, by dyskretnie ukryć malinkę jest wiele – na przykład okłady z lodu, masaże, rozmaite leki – najprostszym jest zaś zakrycie jej odzieżą.

Malinka to nic innego jak popularna nazwa dla krwiaka, powstałego w wyniku szczególnie namiętnego pocałunku. Najczęściej jest to krępujące i nieestetyczne, jeśli znajduje się ona w widocznym miejscu. W takim wypadku dyskretne ukrycie malinki staje się konieczne.

 

 

  • Kamuflowanie malinki
    Kolejnym sposobem aby dyskretnie ukryć malinkę jest zastosowanie kosmetyku kryjącego. Można wybierać w gamie podkładów o dużej pigmentacji oraz maskujących korektorów. Ważnym jest, by kolor podkładu lub korektora dobrać do kolorytu skóry wokół malinki (nie mogą być zbyt ciemne lub za jasne). Najlepiej wybrać korektor o żółtawym lub zielonym zabarwieniu, ponieważ niweluje intensywność zaczerwienień i koloru fioletowego. Podkład zaś powinien być o ton jaśniejszy od skóry. Należy wklepać delikatnie kosmetyk dokłądnie w miejsce, gdzie występuje malinka, a następnie delikatnie (najlepiej przy użyciu puszku, a potem pędzla) przypudrować to miejsce kilka razy. Skutecznie utrwali to kamuflaż oraz zmniejszy widoczność odbarwienia na skórze. Kolejnym sposobem na dyskretne ukrycie malinki jest po prostu zasłonięcie jej odzieżą. Na przykład jeśli znajduje się ona w okolicy szyi czy dekoltu można nosić przez kilka dni golfy, latem i wiosną zaś kolorowe apaszki bądź delikatne szale.
  • Sprawdzone sposoby na zmniejszenie malinki
    Jedną z metod aby zmniejszyć widoczność malinki i jak najbardziej ukryć ją, są kilkuminutowe okłady z lodu. Można użyć do nich z powodzeniem także włożonej na kilka minut do zamrażalnika łyżki. Chłód obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne i siniak, jakim jest malinka, stopniowo zmniejsza się. Można również kilka razy dziennie smarować to miejsce pastą do zębów. Pasta ma podobnie jak lód działanie obkurczające. Wystarczy posmarować nią malinkę na kilka minut, a następnie zmyć pastę. Kolejnym sposobem jest rozmasowanie miejsca, gdzie powstała malinka, na przykład przy pomocy miękkiej szczoteczki. Również przy użyciu monety można spróbować pozbyć się malinki. Jest to tyle bolesny, co skuteczny sposób. Polega na napięciu skóry w miejscu gdzie znajduje się malinka. Następnie należy brzegiem monety pocierać dosyć mocno skórę, dzięki czemu krew skumulowana pod skórą powróci do krwiobiegu. Zaczerwienienie wywołane masażem szczoteczka czy monetą zniknie szybciej niż krwiak, jakim jest malinka.
  • Medykamenty i zioła
    W zmniejszeniu widoczności przekrwionego miejsca pomaga kuracją witaminą K. Należy często smarować malinkę maścią z dużą ilością tejże witaminy. Ponadto można wypróbować sposób z babką lancetowatą. Przykłada się listek tego ziela do malinki, zabezpiecza plastrem i zmienia okład kilka razy dziennie. Malinka powinna zniknąć w ciągu paru dni. Również aloes w każdej postaci bądź maść arnikowa mogą pomóc zmniejszyć malinkę. Zaleca się również wypróbowanie żeli na popękane naczynka czy tabletek wzmacniających ich ścianki.