Jak hucznie świętować Sylwestra?

Równie wesoło możemy świętować Sylwestra na miejskich placach, na koncertach i spektaklach, w restauracjach, klubach, pałacach i zamkach oraz nie mniej hucznie na prywatkach w domu.

Stare polskie porzekadło mówi: „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”. Dlatego chcąc zaczarować rzeczywistość, chętnie w ostatni dzień roku bawimy się na balach, uczestniczymy w koncertach, przedstawieniach. Podczas bardziej kameralnych spotkań także nie brakuje nam inwencji do hucznego świętowania Sylwestra.

 

Świętowanie Sylwestra podczas imprez masowych

 

Dla osób lubiących tłumy i głośną muzykę, warto polecić bardzo popularną formę spędzania Sylwestra na koncertach organizowanych na placach w wielu miastach, gdzie największą atrakcją jest udział gwiazd popu. Miłośnicy muzyki poważnej mogą w wieczór sylwestrowy posłuchać ulubionego koncertu, opery czy operetki. Po zakończeniu występu, najczęściej tuż przed północą, publiczność wspólnie z artystami szumnie wita Nowy Rok. Podobne imprezy organizują niektóre teatry – po spektaklu widzowie i aktorzy składają sobie wzajemnie życzenia Do Siego Roku. Taki sposób spędzania magicznej nocy wiąże się z określonymi kosztami.

 

Świętowanie Sylwestra na uroczystych balach

 

Nieco więcej pieniędzy wyłożą miłośnicy świętowania Sylwestra na prawdziwych balach, organizowanych w restauracjach, a jeszcze więcej ci, którzy pragną wyjątkowo wytwornie powitać Nowy Rok. W zamkach i pałacach przygotowywane są niezwykłe bale, gdzie obok orkiestry, prawdziwą atrakcją jest prawdziwy kulig z pochodniami, sztucznymi ogniami i specjalnymi pokazami pirotechnicznymi. Decydując się na udział w wytwornej zabawie, powinniśmy pamiętać o eleganckim stroju, makijażu i fryzurze. Dla mniej zamożnych niektóre restauracje czy puby proponują imprezy w nieco nietypowej konwencji. Z wejściówką za dwadzieścia – trzydzieści złotych można wziąć udział w zabawach z zapewnieniem dobrej muzyki, symbolicznego szampana o północy, bez obligatoryjnej konsumpcji. Inne podobne lokale zachęcają do uczestniczenia w imprezach tematycznych, na przykład w zabawie dla fanów pluszaków czy miłośników służb mundurowych.

 

Świętowanie Sylwestra w czasie spotkań kameralnych

 

O wiele tańszą formą świętowania Sylwestra jest udział w prywatkach, przyjęciach, domówkach, czy innych nie mniej hucznych party. Organizując je w domu, musimy zaplanować szczegółowe menu, ustalić wkład gości, których zapraszamy, zdecydować, czy przygotujemy szwedzki czy tradycyjny stół z przekąskami i potrawami oraz alkoholem. Powinniśmy zadbać o wystrój pomieszczeń, gdzie będziemy się bawić. Pamiętajmy o dekoracjach: kolorowych balonikach, piszczałkach serpentynach, konfetti, banerach z zabawnymi napisami, wiszących kulach oraz zegarze. Przygotujmy dobrą muzykę i odpowiedni sprzęt. Ustalmy repertuar muzyczny, przy którym będziemy tańczyć. Także karaoke może być wesołym elementem wieczoru sylwestrowego. Na zewnątrz powinniśmy wytyczyć bezpieczne miejsce na fajerwerki.