Jak kupić tanie bilety lotnicze

Podróżowanie samolotem wcale nie musi być drogie, należy tylko wiedzieć jak i gdzie kupić tanie bilety lotnicze.

Podróżowanie samolotem – przyjemność dla bogaczy. Czy fruwanie w przestworzach naprawdę kosztuje krocie? Oczywiście, że nie! Serwisy oferujące tanie bilety lotnicze mnożą się i cieszą coraz większą popularnością. Tanie bilety lotnicze oferuje coraz więcej pośredników.

 

 

  • Na czym zarabiają przewoźnicy oferując je w takiej cenie?
    Wiele osób na pewno będzie zastanawiać się nad kwestią linii lotniczych i ich zarobku. Co zyskują oni poprzez sprzedawanie biletów po cenach zaczynających się od około dwudziestu złotych. Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż w samolocie lecącym, załóżmy, do Oslo niewiele miejsc jest w przecenie. Zaledwie kilka może być w niskiej cenie. Sprytne – dzięki temu otrzymują oni darmową reklamę i większe zainteresowanie firmą przewoźnika. Tanie bilety lotnicze możemy również znaleźć w ofertach typu „last minute”, czyli pozostałych wolnych miejsc w samolocie, którego rejs ma odbyć się w najbliższym czasie. Do linii lotniczych zajmujących się tego typu promocjami możemy zaliczyć: WIZZ Air, Ryanair, Germanwings, Easyjet i wiele innych. Rezerwując niedrogie bilety należy być szybkim i czujnym, te w atrakcyjnych cenach rozchodzą się niekiedy w mgnieniu oka.
  • Gdzie możemy dokonać rezerwacji miejsc?
    Rezerwacji miejsc możemy dokonać bezpośrednio na stronach internetowych przewoźników, wiąże się to jednak z niewygodnym wyszukiwaniem terminów i godzin wylotu. Dobrym sposobem zmierzania do kupna niedrogiego biletu jest skorzystanie z usług firm pośrednich, zajmujących się wyszukiwaniem ofert i porównywaniem cen. Nienaganna obsługa klienta i wygodna wyszukiwarka ma jednak swoją cenę – najczęściej do biletu zostanie doliczona prowizja dla pośrednika.
  • Wyszukiwarki lotów
    Jedną z firm pośredniczących pomiędzy potencjalnym pasażerem a korporacją przewozową oferującą tanie bilety lotnicze jest tanie-loty.com.pl. Na stronie internetowej znajdziemy wyszukiwarkę lotów, aktualne promocje oraz ciekawe i przydatne artykuły dotyczące podróżowania. Ciekawą formą zachęty do skorzystania z usług są przysługujące zniżki na różnorakie produkty z partnerami firmy dla klientów, którzy wykupili wcześniej tanie bilety przez ich stronę internetową. Często również organizują ciekawe konkursy z nagrodami. Kontakt z pracownikami jest warty pochwały, a odpowiedzi na pytania są wysyłane w szybkim tempie.

Warto zajrzeć również na stronę skyscanner.pl. Wyszukiwarka lotów występująca w serwisie jest bardzo dokładna. Na wykresach poszczególnych tras wykazane są terminy, w których najkorzystniej byłoby skorzystać z samolotu wykupując tanie bilety. Przydatną funkcją może się okazać również wyświetlanie tańszej ceny biletu w innym terminie po wyborze miejsca docelowego – pułapy cenowe są łatwe do porównania i pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Dodatkowe opłaty
Niska cena może okazać się złudna, powinniśmy zapoznać się również z regulaminem i dopłatami danego przewoźnika. W niektórych firmach transportowych wykupując tanie bilety lotnicze należy uiścić dodatkową opłatę lotniskową lub opłatę za bagaż – nie dajmy się oszukać. Wystarczy dokładnie przejrzeć ofertę i warunki – potem będziemy mogli się cieszyć podróżami za niewielką cenę i wydać więcej pieniędzy na pamiątki niźli bilety lotnicze.