Jak malować niebieskie oczy

Żeby malować niebieskie oczy, tak aby zachwycały wyrazistością i energią, należy dobrać kolor odpowiednio kontrastujący z chłodem tęczówki oraz zastosować prawidłową technikę makijażu.

Odpowiednie pomalowanie oczu jest ważnym elementem makijażu, dlatego bardzo istotnym jest, aby umieć dobrze podkreślić ich kolor. Często z powodu niewielkich błędów, zamiast nadawać blasku swojej twarzy, uwypuklamy jej zmęczenie.Aby prawidłowo pomalować niebieskie oczy, wystarczy zastosować się do kilku zasad, dzięki którym makijaż nabierze charakteru i świeżości.

Kolor cienia
Wiele kobiet zastanawia się, czy kolor cienia dopasować do koloru oczu, czy raczej do ubrania. Makijaż ma podkreślić temperament, dlatego najlepiej jest dopasować go do tęczówki oka. Dla osób niebieskookich wskazane są cienie w kolorach oliwkowych, brązowych, śliwkowych, złotych, beżowych i miedzianych. Ewentualnie można zastosować również srebro, lawendę i turkus, są to jednak kolory zarezerwowane na wyjątkowe okazje. Główną zasadą jest, aby nie malować niebieskich oczu cieniem w tym samym kolorze. Sprawia to, że twarz wygląda na zmęczoną i potrzebującą odpoczynku, ponieważ mamy do czynienia z optycznym efektem zaczerwienienia się białka. Natomiast przy zastosowaniu kontrastu, wydaje się, że białko jest bielsze, tęczówka dużo wyrazistsza, a twarz świeża i wypoczęta. Najbardziej uniwersalnym kolorem dla wszystkich rodzajów tęczówek jest śliwkowy. Tutaj jednak również trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni kolor śliwki. Malowanie niebieskich oczu wymaga odcienia kontrastującego z chłodem tęczówki, dlatego najlepiej wybrać w tym wypadku ciepły odcień.

Makijaż krok po kroku
Żeby doskonale malować niebieskie oczy potrzebny będzie krem nawilżający pod oczy, trzy odcienie cieni do powiek w kamieniu, w kolorach podanych w poprzednim akapicie, pędzelek do cieni lub specjalny aplikator, tusz do rzęs, eyeliner oraz gąbeczka do rozmazywania eyelinera. Podstawą wykonania makijażu jest rozpoczęcie od wklepania w powieki i okolice oczu kremu nawilżającego. W tym celu powinno użyć się jedynie opuszków palców. Ważne jest, aby krem był dostosowany do tej okolicy twarzy. Następnie najlepiej jest wybrać odpowiednie kolory cieni i najciemniejszy z nich rozprowadzić na powiekach po zewnętrznej stronie oka. Zabieg ten należy rozpocząć od środka powieki, aż do zewnętrznego kącika oka. Na środkowej części trzeba umieścić cień o pośrednim kolorze, zaś najjaśniejszy tuż pod łukiem brwiowym. Ważne jest aby granice pomiędzy kolorami były ładnie zamazane. Najlepiej zabieg ten wykonać za pomocą pędzelka. Teraz czas na eyeliner. Należy przeciągnąć kreskę wzdłuż linii rzęs wokół oka i na koniec delikatnie rozmazać gąbką, tak aby nadać jej miękkości. Na koniec rzęsy pomalować maskarą dobraną do koloru cieni. Najczęściej pasuje czarna lub ciemnobrązowa. Często ładnie komponuje się również maskara ze złotym połyskiem. Pomalowanie niebieskich oczu według tego schematu pasuje zarówno do wieczorowych kreacji, jak również do pracy, czy na codzienne wyjścia. Wszystko jednak zależy od ostrości i wyrazistości użytych kolorów.