Jak można przedłużyć opaleniznę?

By przedłużyć opaleniznę należy regularnie nawilżać skórę i oczyszczać ją peelingami oraz wzbogacić dietę w preparaty i produkty zwierające witaminę A.

Ozłocona letnim słońcem skóra wygląda tak pięknie, że wielu pragnie ten efekt na swojej skórze oglądać jak najdłużej. W końcu brązowa skóra zblednie, ale istnieją skuteczne sposoby by przedłużyć opaleniznę i móc się nią cieszyć jak najdłużej.

 

 

  • Kosmetyki przedłużające opaleniznę

Systematyczne nawilżanie skóry jest bardzo istotne zarówno przed, jak i po opalaniu. Nawilżona skóra bowiem nie łuszczy się tak szybko, więc opalenizna wytrzymuje na niej o wiele dłużej niż na suchej skórze. Należy szczególnie dbać, aby opaloną skórę systematycznie smarować odżywczymi i nawilżającymi kosmetykami. Wzmacniają one ochronną warstwę skóry. Najbardziej skuteczne są kosmetyki, które zawierają mocznik, oliwę z oliwek czy glicerynę. Odżywiona i nawilżona skóra pozwoli bardzo długo cieszyć się efektami opalania. Na suchej skórze opalenizna utrzyma się najkrócej. Dlatego warto zrezygnować z długich, gorących kąpieli czy pryszniców, ponieważ bardzo wysuszają one naskórek. Ponadto, by przedłużyć opaleniznę poleca się stosować wszelkie brązujące i samoopalające preparaty. Szczególnie balsamy i kremy brązujące skórę, prócz tego, że nadają jej ciemniejszy odcień, mają również właściwości nawilżające. Taki kosmetyk jest idealny, kiedy skóra jest już lekko opalona albo w przypadku, gdy opalenizna blednie i chce się przywrócić jej piękny odcień.

 

  • Farmaceutyki, dieta, peeling jako sposoby zatrzymania opalenizny 

Żeby przedłużyć opaleniznę i cieszyć się nią długo po urlopie warto sięgnąć po suplementy diety, które wpływają na koloryt skóry. Są to zwykle preparaty z beta-karotenem, który sprawia, że cera zyskuje złocistego blasku, a opalenizna utrzymuje się na ciele o wiele dłużej. Zaleca się przyjmować te preparaty podczas posiłku, który zawiera tłuszcz - wtedy beta-karoten wchłania się najlepiej. Medykamenty można zastąpić z powodzeniem dietą bogatą w witaminę A. Zaleca się zjadać dużo marchewki, moreli, pomidorów, papryki oraz wszelkie warzywa i owoce o barwie czerwonej bądź pomarańczowej. Poranną kawę można zastąpić bardzo zdrowym oraz doskonałym dla utrzymania i przedłużenia opalenizny sokiem przecierowym z marchwi. Systematyczne stosowanie peelingów wbrew pozorom, jest skuteczną metodą na przedłużenie opalenizny. Peeling, usuwając martwy naskórek, "odsłania" piękną, zdrową opaleniznę oraz przygotowuje ciało na lepsze wchłonięcie składników nawilżających i odżywczych, zawartych w kosmetykach, także brązujących.