Jak najtaniej kupić lekarstwa dla zwierząt?

Posiadanie pupili to duża odpowiedzialność, zwłaszcza kiedy zachorują i właściciel staje przed problemem, jak najtaniej kupić lekarstwa dla zwierząt.

Problem zakupu lekarstw dla zwierząt jest znany każdemu posiadaczowi zwierzaka, gdyż każde zwierzątko kiedyś zachoruje. Leki przeznaczone dla pupili są drogie, a nie każdy wie, jak można dostać je najtaniej. Poniżej zawartych jest kilka rad, które pomogą opiekunom na przeprowadzenie właściwej kuracji dla psa, kota lub innego stworzenia bez rujnowania swojego budżetu domowego.

Pies, kot, chomik, człowiek – jeden lek

Pierwszym sposobem na to, aby tanio kupić lekarstwa dla zwierząt, jest znalezienie medykamentu dla ludzi o takim samym składzie, co te, przeznaczone dla pupili. Wtedy, zamiast płacić za specjalistyczny lek trzydzieści złotych, wystarczy niecałe dziesięć. Sprawa nie dotyczy jedynie leków na najbanalniejsze choroby jak zapalenie oczu, ale również można kupić lekarstwa dla zwierząt leczące układ krążenia, przeciwzapalne lub też przeciwbólowe.

Tańsze zamienniki leków dla zwierząt

Właściciel chorego zwierzęcia może również spróbować poszukać tańszych leków przeznaczonych dla swoich pupili. W aptekach jest spory asortyment tanich leków dla zwierząt, wystarczy czasami tylko zapytać farmaceutę, który wskaże właściwy zamiennik. Różnica w cenie nie będzie jednak tak duża jak w przypadku zastępowania leków dla zwierząt, specyfikami dla ludzi.

Weterynarz a lekarstwa dla podopiecznych

Można również poprosić weterynarza o doradzenie, jak najtaniej kupić lekarstwa dla zwierząt. Na pewno o wiele lepiej doradzi niż farmaceuta, w dodatku podpowie, która apteka sprzedaje dany typ leku po najniższej cenie. Lekarze weterynarii nie popierają jednak idei zastępowania specjalistycznych leków przeznaczonych dla zwierząt ludzkimi. Wynika to z faktu, iż mogą oni jedynie przepisywać leki odpowiednie dla danego gatunku zwierzęcia, do czego zobowiązuje ich ustawa.

W lecznicy zapiszą tańsze leki

Kolejnym sposobem na to, aby jak najtaniej kupić lekarstwa dla zwierząt, jest pójście z chorym podopiecznym nie do prywatnego gabinetu, lecz do lecznicy. Mniejsze placówki o wiele częściej nawiązują współpracę z koncernami farmaceutycznymi, których ceny są o wiele za wysokie, zwłaszcza przy długotrwałej kuracji zwierzęcia.

Przy długiej kuracji kupuj hurtowo leki dla zwierząt

Jeżeli pupile wymagają specjalistycznych leków (na przykład na raka lub nosówkę), a dodatkowo terapia zapowiada się na długofalową, wtedy warto kupić lekarstwa w hurtowni dostarczającej asortyment do sklepów zoologicznych. Tego typu miejsca można łatwo znaleźć przy pomocy internetu, wpisując w wyszukiwarkę tagi: "hurtownia sklep zoologiczny". Ceny detaliczne potrafią być nawet trzykrotnie większe od hurtowych, dlatego warto zastanowić się, jak długo potrwa leczenie zwierzęcia i czy warto kupić lekarstwa dla zwierząt w aptece, czy bezpośrednio od producenta.

Internet dobry na wszystko

Ostatnią możliwą odpowiedzią na pytanie, jak najtaniej kupić lekarstwa dla zwierząt jest skorzystanie z aukcji internetowych. Jednak należy pamiętać o ryzyku i wybierać takie aukcje, gdzie jest możliwe sprawdzenie składu oferowanych specyfików. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystkie leki, zwłaszcza te szczególnie specjalistyczne, będziemy w stanie odnaleźć na aukcjach lub w sklepach internetowych.